Wiadomości
- 24 sierpnia 2022
- wyświetleń: 1725
Matki będą miały gdzie karmić piersią dzieci w przestrzeni miejskiej
Bielsko-Biała dołączy do takich miast jak Puck, Warszawa, Łódź, Radom. W tych miastach matki karmiące dzieci piersią mogą to wygodnie i swobodnie robić w przestrzeni miejskiej. A to dzięki specjalnym ławkom dla nich właśnie przeznaczonych.

Przypomnijmy, w sprawie zamontowania ławek rekreacyjnych dla matek z małymi dziećmi w bielskim Ratuszu interweniowała radna, przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk. A dokładnie w sprawie ławek, na których w sposób bezpieczny i wygodny mamy mogłyby karmić piersią swe malutkie pociechy.
Takie ławeczki z powodzeniem działają m.in. w Pucku, Łodzi, Radomiu czy Warszawie.
- Ławka dla matki karmiącej to intymny i bezpieczny "kącik" do karmienia i przewijania dziecka. Dzięki możliwości dowolnego doboru kolorystycznego, można ją z łatwością harmonijnie wpisać w istniejące w danym miejscu obiekty małej architektury - wyjaśniła przedstawicielka mieszkańców.
I zaapelowała o montaż takich ławek w miejscach rekreacyjnych miasta — w parkach, na błoniach itp.
Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.
Jak stwierdził zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak, "jest to ciekawa i potrzebna propozycja, dlatego Wydział Gospodarki Miejskiej zaplanuje stosowne środki finansowe na realizację tego zadania w najbliższych latach".
- Jednocześnie informuje, że zamontowaliśmy już jedną taką ławkę w naszym mieście w lipcu 2020 roku i znajduje się ona na terenie rekreacyjnym przy ulicy Księdza Brzóski - podkreślił wiceprezydent.
ZOBACZ TAKŻE
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
Czy miasto jest gotowe na budownictwo wysokie?
[FOTO] Nowe mieszkania społeczne w Komorowicach. Podpisano umowę na budowę
Radny apeluje o remont ul. Ceramicznej przy klubie BKT Advantage. „To wizytówka miasta”
Willa Bartelmussa może zostać sprzedana z 70% bonifikatą. Miasto liczy na ratunek dla zabytku
Dotacje na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych. Rada Miejska przyjęła nowe zasady wsparcia
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







