bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1013

Matki będą miały gdzie karmić piersią dzieci w przestrzeni miejskiej

Bielsko-Biała dołączy do takich miast jak Puck, Warszawa, Łódź, Radom. W tych miastach matki karmiące dzieci piersią mogą to wygodnie i swobodnie robić w przestrzeni miejskiej. A to dzięki specjalnym ławkom dla nich właśnie przeznaczonych.

ławka dla matek z dziećmi
Ławka dla matek z dziećmi · fot. UM Bielsko-Biała


Przypomnijmy, w sprawie zamontowania ławek rekreacyjnych dla matek z małymi dziećmi w bielskim Ratuszu interweniowała radna, przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk. A dokładnie w sprawie ławek, na których w sposób bezpieczny i wygodny mamy mogłyby karmić piersią swe malutkie pociechy.

Takie ławeczki z powodzeniem działają m.in. w Pucku, Łodzi, Radomiu czy Warszawie.

- Ławka dla matki karmiącej to intymny i bezpieczny "kącik" do karmienia i przewijania dziecka. Dzięki możliwości dowolnego doboru kolorystycznego, można ją z łatwością harmonijnie wpisać w istniejące w danym miejscu obiekty małej architektury - wyjaśniła przedstawicielka mieszkańców.

I zaapelowała o montaż takich ławek w miejscach rekreacyjnych miasta — w parkach, na błoniach itp.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak stwierdził zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak, "jest to ciekawa i potrzebna propozycja, dlatego Wydział Gospodarki Miejskiej zaplanuje stosowne środki finansowe na realizację tego zadania w najbliższych latach".

- Jednocześnie informuje, że zamontowaliśmy już jedną taką ławkę w naszym mieście w lipcu 2020 roku i znajduje się ona na terenie rekreacyjnym przy ulicy Księdza Brzóski - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.