bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1502

MZK: więcej pasażerów i większe przychody z biletów

Sprawozdanie z realizowanych działań w publicznym transporcie zbiorowym w Bielsku-Białej w pierwszym półroczu tego roku przygotował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego.

Autobusy powracają na ulice Komorowicką i Paderewskiego
MZK: więcej pasażerów i większe przychody z biletów · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Z opracowania dowiadujemy się, że wpływy ze sprzedaży biletów podczas pierwszych sześciu miesięcy tego roku wyniosły 11 359 972,88 złotych, a liczba pasażerów, którzy skorzystali w tym czasie z komunikacji miejskiej to 10 581 561. W raporcie czytamy, że pierwsze półrocze 2022 roku, po ustabilizowaniu się sytuacji pandemicznej SARS-CoV-2, w tym w szczególności po przywróceniu nauki stacjonarnej w placówkach oświatowych - stało pod znakiem odbudowy przychodów ze sprzedaży biletów.

Od marca jest też widoczny wzrost liczby przewiezionych pasażerów, na co wpływ zapewne miało również przywrócenie nauki w szkołach i napływ uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przez trzy miesiące na podstawie rozporządzenia prezydenta miasta podróżowali komunikacją miejską za darmo.

Sprawozdanie zawiera porównanie wpływów ze sprzedaży biletów i liczby pasażerów w stosunku do lat ubiegłych. Zainteresowani znajdą tu również informację o liczbie linii, które zwiększyły częstotliwość kursowania, wydłużyły trasy przejazdu czy zmieniły rozkłady jazdy na wniosek pasażerów.

Opracowanie szczegółowo opisuje działania optymalizujące w komunikacji miejskiej i zmiany w infrastrukturze przystankowej, w tym nowe przystanki, wiaty, doposażenie przystanków czy remonty tychże. Jest też rzecz o zielonych przystankach i czterech nowych autobusach przegubowych. Mamy też opis najbliższych inwestycji w komunikację miejską i wiele innych.

Z raportem można zapoznać się komunikacja.um.bielsko.pl/index.php/2022/08/22/sprawozdanie-z-realizowanych-dzialan-w-i-polroczu-2022-r/.]tutaj[/url].

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.