bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2022
  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1119

Paczka nasion kwiatów za reklamówkę śmieci

Za nami:

Startuje jesienna edycja ogólnopolskiej akcji "Kwiaty zamiast śmieci", organizowanej przez Fundację Ekologiczną "Arka". Jej inauguracja odbędzie się w środę, 24 sierpnia o godzinie 10.00 w Parku Słowackiego. Weźmie w udział młodzież ze "Świetlicy nad Stawami".

Reklama

Paczka nasion kwiatów za reklamówkę śmieci
Paczka nasion kwiatów za reklamówkę śmieci · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


- Zbierz reklamówkę śmieci, zrób jej zdjęcia i dodaj na stronie www.kwiatyzamiastsmieci.pl, podaj miejsce, w którym zbierałeś. Dla pierwszych 500 osób przygotowaliśmy paczkę nasion z kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych zapylaczy, które możesz wysiać w swoim ogródku lub w donicy na balkonie - informuje Fundacja Ekologiczna "Arka".

- W Arce lubimy łączyć i współpracować. Dlatego cieszymy się, że udało się przygotować nam kolejną akcję łączącą temat zaśmiecenia naszych terenów przyrodniczych z pomocą pszczołom i innym owadom zapylającym - tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki i pomysłodawca akcji.

- Bardzo się cieszymy że jesteśmy zresztą już od lat partnerem działań, które prowadzi Fundacja Arka. Za każdym razem są one niesztampowe, bardzo sugestywnie edukują młodych i uczą ekologii. Akcja „Kwiaty zamiast śmieci” jest bardzo prosta i praktycznie każdy może wziąć udział z każdego końca Polski, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału - stwierdza z kolei Aneta Stawicka, kierownik do spraw edukacji i komunikacji w Rekopol, który jest partnerem strategicznym akcji "Kwiaty zamiast śmieci".

Partnerami akcji są także: Eneris, Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Miasto Bielsko-Biała, Miasto Katowice. Ponadto jest ona dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

mp / bielsko.info
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.