bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2022
  • 20 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4813

Buczkowice: 1854 odbiorców bez prądu po piątkowej nawałnicy

Przerwy w dostawie prądu i powalone drzewa - to skutki nawałnicy, która przeszła w piątkowe popołudnie przez powiat bielski. W Buczkowicach dostaw energii było pozbawionych 1854 odbiorców. Z kolei w okolicach Kaniowa utworzył się mezocyklon.

Piątkowa nawałnica widziana z Kóz - 19.08.2022
Piątkowa nawałnica widziana z Kóz - 19.08.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, 18 stacji w gminie Buczkowice było pozbawionych dostarczania energii elektrycznej, w wyniku czego bez dostaw energii było 1854 odbiorców. Podobna sytuacja wystąpiła w Szczyrku, jednak tam bez dostaw prądu było 34 odbiorców, a w Bielsku-Białej - 1.

Jak poinformowano nasz portal w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, w związku z piątkową nawałnicą strażacy interweniowali 5 razy - głównie przy wiatrołomach.

Loading...


Do niebezpiecznej sytuacji doszło w okolicach Kaniowa, gdzie, jak informowali Łowcy Burz Podbeskidzie, utworzył się mezocyklon. Jednak, jak podkreślili ŁBP, szansa na powstanie trąby powietrznej była niewielka.

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.