bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1400

Amfiteatr w Lipniku dopiero za rok? Kolejne przeszkody

Nadal nie wiadomo dokładnie, kiedy Amfiteatr w Lipniku zostanie zmodernizowany. Inwestycja napotyka na kolejne przeszkody, a co za tym idzie, nadal nie wyłoniono nowego wykonawcy zaplanowanych prac.

Budują amfiteatr. Prace potrwają do października - 21.06.2021
Budowa amfiteatru w Lipniku - 21.06.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Po raz kolejny zapytanie w sprawie dalszej realizacji i dokończenia w tym roku zadania inwestycyjnego pt. „Amfiteatr w Lipniku —leśne miejsce wypoczynku i zabawy" do władz miasta skierowała radna Barbara Waluś.

- Poprzednio w tej sprawie pisałam zapytanie do pana prezydenta Bielska-Białej w marcu. W odpowiedzi uzyskałam informację, że zakończenie procedury odbiorowej robót od wykonawcy planowane jest na pierwszy kwartał 2022 r. Niezwłocznie po tej operacji zostanie ogłoszony nowy przetarg i wyłoniony nowy wykonawca prac. Moje zapytanie dotyczy tego, czy w drodze przetargu został wyłoniony nowy wykonawca robót budowlanych oraz czy został sporządzony kosztorys inwestorski na pozostały zakres prac - wyjaśnia przedstawicielka mieszkańców.

- Jeżeli jest wykonawca robót budowlanych, to czy podjął pracę i kiedy przewidziany jest termin zakończenia zadania oraz czy zostały uruchomione środki finansowe z rezerwy inwestycyjnej w kwocie nie mniejszej niż 834 tysięcy złotych? - dopytywała radna.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak poinformował, że "w związku z przeciągającą się nie z winy zamawiającego procedurą odbiorową z wykonawcą w lipcu została sporządzona nowa dokumentacja projektowa a sam przetarg i jego ogłoszenie planowany jest wrzesień".

- Pytanie o termin realizacji należy kierować do Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Bielsko, które prowadzą procedurę przetargową oraz nadzór nad realizacją inwestycji w Lipniku. W naszej ocenie inwestycja może zostać ukończona w pierwszym kwartale 2023 roku - wyjaśnił wiceprezydent.

Jak dodał, częścią dokumentacji projektowej jest nowy kosztorys inwestorski na kwotę 1 153 450,46 zł dla zakresu wykonywanego przez Miasto Bielsko-Biała i w całości są to środki własne miasta.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.