Wiadomości

  • 12 sierpnia 2022
  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2281

Opóźnienia w wypłatach na zakwaterowanie i wyżywienie Ukraińców

Miasto Bielsko-Biała realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej w zakresie wypłaty świadczeń z tytułu zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywateli Ukrainy w wysokości 40 zł za osobę dziennie. Zadanie to w Bielsku-Białej wykonuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wypłata świadczenia powinna być zrealizowana w terminie miesiąca od złożenia wniosku przez wnioskodawcę. Wypłaty świadczeń do 30 czerwca tego roku były realizowane terminowo i wypłacane według kolejności składanych wniosków. Zapotrzebowania na środki były kierowane przez miasto na bieżąco do wojewody śląskiego, aby zapewnić płynność wypłat.

Z powodu braku środków nie realizowano wypłat świadczeń w okresie od 1 do 26 lipca br. Środki otrzymane 26 lipca zostały wypłacone w ciągu trzech dni na wnioski rozpatrzone do 22 czerwca.

Pomimo regularnie składanych przez miasto zapotrzebowań oraz monitorowaniu sprawy przez MOPS i Urząd Miejski w Bielsku-Białej, kolejne transze nie wpłynęły. Wnioski rozpatrywane są na bieżąco i aktualnie wnioskodawcy otrzymują informacje o przyznanym świadczeniu, natomiast wypłaty będą zrealizowane po otrzymaniu od wojewody śląskiego środków z budżetu państwa.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj