bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2022
  • 19 września 2022
  • wyświetleń: 5319

[WIDEO] 50. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. Na starcie 1100 cyklistów

1100 osób zgromadził 50. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył się w niedzielę, 18 września. Mimo niesprzyjającej pogody święto rowerów w Bielsku-Białej miało świetną atmosferę.Na starcie rajdu Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej podpisał "Zarządzenie Zatwierdzenia Głównych Tras Rowerowych dla miasta". Świadkami tego wydarzenia byli między innymi Grzegorz Puda, minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów - głównego organizatora Rodzinnych Rajdów Rowerowych oraz Grażyna Staniszewska, inicjatorka Rajdów.

W tym roku każdy uczestnik otrzymał techniczną koszulkę w kolorze dojrzałej limonki, która dba o widoczność jadącej w niej osoby. 18 września rowerzyści wystartowali z placu Ratuszowego do Bystrej, gdzie czekał ich 1,5-godzinny odpoczynek na półmetku przygotowanym przez gminę Wilkowice oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Bystrej. Tam były konkursy, gry i zabawy oraz weryfikacja najliczniejszych - grup, rodzin, szkół oraz najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy.

O godzinie 12.30 rajd wyruszył w drogę powrotną do Bielska-Białej. Na mecie na terenie Pływalni Start w Cygańskim Lesie odbył się finał 50. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego z rozdaniem nagród oraz loterią. Na uczestników czekał ciepły posiłek a dla najmłodszych przygotowano dyplomy, gry i zabawy zorganizowane przez Ulicę Kreatywną. Fundacja Ekologiczna Arka zaprezentowała ekologiczne źródła pozyskiwania energii oraz rowerowe kino.

ar, mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.