bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 8 sierpnia 2022
 • wyświetleń: 436

Rekrutacja modeli - jak przebiega i na czym polega

Materiał partnera:

W tym artykule przedstawiamy rekrutację modeli zarówno z perspektywy osób, które dzięki pozowaniu chcą przeżyć ciekawą przygodę i zarobić dodatkowe pieniądze, jak i marek, które poszukują atrakcyjnych kandydatów i kandydatek do współpracy np. w konkretnej kampanii reklamowej lub pojedynczej sesji.

Rekrutacja modeli - jak przebiega i na czym polega
fot. agencjainfernal.pl


Jak pozyskać atrakcyjną modelkę i atrakcyjnego modela do współpracy?Z oferty agencji modelingowej korzystają m.in.:

 • agencje marketingowe,
 • domy mody i producenci odzieży,
 • producenci filmowi,
 • studia fotograficzne,
 • interaktywne agencje 360,
 • firmy eventowe,
 • pojedyncze firmy i organizacje poszukujące modelek i modeli do współpracy.


Współpraca z modelami i modelkami przybiera różny charakter. Fotomodeling polega przede wszystkim na udziale w sesjach zdjęciowych, których celem jest promowanie produktów lub usług. Ponieważ współcześnie takie sesje są organizowane w bardzo profesjonalnych warunkach, od modelek również oczekuje się wysokich kwalifikacji, doskonałego przygotowania do wejścia w różne role oraz spełnienia oczekiwań ekipy odpowiedzialnej za marketing i wykonanie reklamy.

Jednak modelowanie współcześnie wykracza poza pozowanie do zdjęć. Modelki i modele wchodzą w rolę influencerów, którzy promują marki w mediach społecznościowych i budują swój wizerunek wśród określonej grupy docelowej. W Polsce nie brakuje modelek i modeli, których profile przyciągają dziesiątki, a nawet setki tysięcy obserwujących. Jeżeli wybrana osoba ma promować markę, trzeba mieć pewność, że jest profesjonalna i przygotowana do pełnienia określonych ról. To nie może być osoba przypadkowa, wybrana losowo, spontanicznie, bez weryfikacji.

Współczesne modelki bardzo często łączą typowe pozowanie (albo pracę na wybiegu) z występowaniem w reklamach i filmach, pełnieniem funkcji hostessy, tańcem czy pracą konferansjerską i szeroko pojętym marketingiem w mediach społecznościowych. Jak zatem znaleźć odpowiednie kandydatki i kandydatów do podobnych działań?

Jak znaleźć modelaRekrutacja modeli z pomocą agencji to najlepsze, co możesz zrobić. Agencja Infernal z siedzibą w Warszawie działa na terenie całej Polski. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową, a uzyskasz w ten sposób dostęp do bardzo dużej bazy modelek i modeli. Przy ich sylwetkach znajdziesz takie dane jak:

 • zakres współpracy - np. modelka, hostessa, statystka,
 • rok urodzenia, wzrost, wymiary,
 • kolor oczu i włosów,
 • imię,
 • krótki opis doświadczenia.


Kluczowym uzupełnieniem tych informacji są wyselekcjonowane zdjęcia, które ukazują aktualny, rzeczywisty wygląd wybranej osoby. Bez sztucznych upiększeń, bez nienaturalnych póz, bez trików, które zakłamywałyby obraz. Po prostu widzisz, jak prezentuje się dana modelka lub dany model, co jest bardzo ważne w trakcie rekrutacji do sesji zdjęciowej czy szerszej współpracy.

Wystarczy kontakt z agencją w sprawie rekrutacji modeli, a zajmie się każdym pomocnym aspektem. W branży modelingowej, marketingowej czy eventowej czas jest niezwykle cennym i deficytowym dobrem, dlatego agencja dokłada wszelkich starań, aby zwolnić swoich partnerów ze zbędnych obowiązków. Poprzez swoją działalność skraca etap wyszukiwania i castingu odpowiednich kandydatek i kandydatów. Sprawdź bazę modeli pod kątem rekrutacji, skontaktuj się z agencją Infernal i skorzystaj z ponad 10-letniego doświadczenia naszego zespołu.

Rekrutacja modeli i modelek, czyli szansa na zleceniaDziałalność agencji Infernal z jednej strony pomaga klientom, czyli firmom i instytucjom, w skutecznej i sprawnej rekrutacji modeli. Z drugiej - stwarza optymalne warunki rozwoju dla aspirujących, początkujących fotomodelek, hostess, tancerek czy statystek.

Pierwszym krokiem do podjęcia współpracy jest wysłanie formularza zgłoszeniowego, w którym potencjalny kandydat podaje niezbędne informacje - zarówno dane kontaktowe, jak i wymiary ciała, wzrost, rozmiar stopy, kolor oczu itp. Załącznikiem do formularza są zdjęcia. Fotografie muszą być wysokojakościowe i odzwierciedlać Twój rzeczywisty wygląd. Dlatego nie należy załączać selfie w lustrze, imprezowych fotek czy portretów w okularach przeciwsłonecznych i stroju uniemożliwiającym ocenę wyglądu.

Przy okazji zgłoszenia przez stronę agencjainfernal.pl należy też wspomnieć o swoim dotychczasowym doświadczeniu czy preferowanym miejscu wykonywania zleceń. Co więcej, istnieje możliwość sprawdzenia się w kilku różnych zajęciach - np. modelki i hostessy. Wskaż swoje mocne strony, podziel się linkami do mediów społecznościowych, przedstaw siebie.

Drugim krokiem jest spotkanie na żywo - casting i sesja zdjęciowa. Rekrutacja modeli musi uwzględniać lepsze poznanie się i umówienie szczegółowych warunków współpracy. Gdy Twoja sylwetka trafia już do bazy modeli, otwierasz się na możliwość współpracy z profesjonalnymi klientami agencji, np. w ramach sesji produktowych czy udziału w evencie.

Niezależnie od tego, czy rekrutacja modeli interesuje Cię od strony zleceniodawcy, czy osoby pozującej do zdjęć - w obu perspektywach Agencja Infernal z Warszawy jest partnerem godnym polecenia i zweryfikowanym na przestrzeni ponad 10 lat działalności.