Wiadomości

  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1882

Nie będzie monitoringu na ścieżce wzdłuż Wapienicy

Na ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica, od strony ul. Celtyckiej, nadal dochodzi do aktów wandalizmu - alarmuje radny Konrad Łoś. W związku z tym samorządowiec kolejny raz zaapelował do władz Bielska-Białej o zamontowanie w tym miejscu kamery monitoringu miejskiego. Na to jednak nie ma środków.

"W związku z licznymi prośbami mieszkańców oraz w nawiązaniu do dotychczasowej korespondencji w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa osobistego mieszkańców, a także dbałości o należyte utrzymanie terenu w obrębie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica", radny Konrad Łoś zwrócił się o ponowne rozważenie objęcia wspomnianego terenu monitoringiem wizyjnym miasta.

- Przypomnę, iż w ramach przebudowy ul. Cieszyńskiej przewidziano budowę miejskiej sieci szerokopasmowej, co daje możliwość relatywnie taniej rozbudowy monitoringu miejskiego obejmującego nie tylko ścisłe centrum, lecz znaczną część Wapienicy, w tym na odcinku od ul. Cieszyńskiej wzdłuż rzeki Wapienica do ul. Leśników i ewentualnie w przyszłości dalej w ramach realizacji kolejnych etapów budowy ścieżki pieszo-rowerowej - zwrócił uwagę członek bielskiej Rady Miejskiej.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia poinformował, że „problem dotyczący powtarzających się dewastacji na terenie spacerowo-rekreacyjnym wzdłuż rzeki Wapienica w Bielsku-Białej wielokrotnie zgłaszany był (ostatnio w czerwcu br.) do Straży Miejskiej, celem zwiększenia częstotliwości patroli oraz zamontowania mobilnej kamery na wskazanym terenie”.

- W odpowiedzi na zgłaszane interwencje Straż Miejska wszczęła czynności wyjaśniające. Ponadto, obszar ten został objęty Kartą Zadań Doraźnych, co zwiększa częstotliwość przeprowadzanych przez strażników kontroli. Podjęte zostaną również działania w celu wyeliminowania kolejnych przypadków uszkodzeń infrastruktury drogowej na przedmiotowym terenie - zapewnił wiceprezydent.

Jeśli chodzi o kwestię objęcia monitoringiem wizyjnym terenów wzdłuż wspomnianej ścieżki, to Straż Miejska informuje, że „w bieżącym roku nie dysponuje środkami finansowymi umożliwiającymi rozbudowę monitoringu CCTV miasta Bielska-Białej”.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj