bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1472

Zostawił psa w samochodzie przy 30-stopniowym upale...

W czwartek, 4 sierpnia około godziny 12.00 zaniepokojona mieszkanka miasta poinformowała patrol straży miejskiej o psie pozostawionym w pojeździe zaparkowanym przy ul. Cyniarskiej

Zostawił psa w samochodzie przy 30-stopniowym upale...
Zostawił psa w samochodzie przy 30-stopniowym upale... · fot. Straż miejska w Bielsku-Białej


- Strażnicy na miejscu zastali zamkniętego w samochodzie dyszącego z ciepła psa. Pojazd, według relacji świadka, stał w pełnym słońcu od dłuższego czasu. W związku z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia zwierzęcia strażnicy podjęli udaną próbę uchylenia szyby, która nie była domknięta i wydostali osłabione zwierzę. Psu natychmiast podano wodę - relacjonuje straż miejska w Bielsku-Białej.

Wezwany na miejsce pracownik schroniska dla zwierząt stwierdził, że pies jest osłabiony i odwodniony. - Przybyły w trakcie interwencji właściciel psa tłumaczył, że nic takiego się nie stało, a poza tym w samochodzie postawił niedomkniętą szybę. Z uwagi na fakt, iż pozostawienie zwierzęcia w samochodzie w trakcie upału jest kwalifikowane, jako przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem, sprawa została przekazana policji - dodają strażnicy miejscy z naszego miasta.

Zostawił psa w samochodzie przy 30-stopniowym upale...
Zostawił psa w samochodzie przy 30-stopniowym upale... · fot. Straż miejska w Bielsku-Białej


- Pozostawienie psa w samochodzie w okresie letnim, stwarza poważne zagrożenie zdrowia lub życia naszego pupila. Wnętrze samochodu nagrzewa się bardzo szybko. Nawet przy uchylonym oknie temperatura we wnętrzu auta już po 10 minutach może być o 10° wyższa, niż na zewnątrz. Gdy za oknem mamy raptem 21°C po upływie 30 minut w samochodzie temperatura może osiągnąć 40°C! Zostawiając pupila w aucie narażasz go na przegrzanie, a nawet udar cieplny - przypomina bielska SM.

- Apelujemy o rozsądek i o to, aby nie skazywać zwierzaków na tak okrutne cierpienia. Nie pozostawajmy także obojętni na takie zachowania. Jeśli widzimy zwierzaka, zamkniętego w pojeździe, zareagujmy tak jak uczynił to świadek ww. zdarzenia - pani, której postawa zasługuje na szczególną pochwałę - podkreśla straż miejska w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.