bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1900

[FOTO] Na ul. Warszawskiej rozpoczęto układanie nowego asfaltu

Na rozbudowywanym odcinku ul. Warszawskiej drogowcy rozpoczęli układanie pierwszej warstwy asfaltu. Trwająca od połowy maja rozbudowa wschodniej jezdni ul. Warszawskiej na odcinku pomiędzy węzłami Sarni Stok a zjazdem na Castoramę i Galerię Koniczynka jest jednym z etapów modernizacji kluczowej arterii wylotowej z Bielska-Białej.

Przebudowa ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej - 5.08.2022 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zdaje sobie sprawę z obciążenia nakładanego na kierowców pokonujących w zwolnionym tempie rozbudowywany odcinek, stąd duży nacisk na utrzymanie maksymalnego tempa robót drogowych. Od kliku dni wykonawca przygotowywał ostatnie warstwy podbudowy z kruszywa, a dziś (piątek, 5 lipca) przystąpił do układania pierwszej warstwy podbudowy asfaltowej - informuje MZD Bielsko-Biała.

Rozściełacze asfaltu rozpoczęły układanie masy bitumicznej od skrzyżowania z ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego i w pierwszym etapie dotrą do wlotu z ul. Węglową. W następnych dniach prace będą się posuwać w stronę skrzyżowania z ul. Okrężną i dalej do zjazdu na Castoramę.

- MZD stara się wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe, aby skrócić do minimum czas trwania inwestycji. Trzeba mieć jednak świadomość, że wysokie, czy wręcz ekstremalne temperatury ostatnich dni utrudniają życie i pracę nie tylko kierowcom, lecz także drogowcom pracującym w pełnym słońcu. Dziękujemy więc za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia. Obiecujemy, że dalej będzie już tylko lepiej - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W poniedziałek, 8 sierpnia w związku z rozbudową ulicy Warszawskiej zostanie wprowadzony kolejny etap zmiany organizacji ruchu. Będzie on obejmować wyłączenie z ruchu ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Więcej o tym nasz portal pisze w tym artykule.

mp / bielsko.info
źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.