bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 567

Pokaż, jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "Butelki życia". W jej ramach na profilu organizacji na Facebooku odbywa się konkurs, w którym można wygrać dizajnerskie torby.

Pokaż, jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę
Pokaż, jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Akcja odbywa się na profilu Fundacji Ekologicznej ARKA: www.facebook.com/fundacjaarka. W komentarzu pod poniższym postem wystarczy dodać zdjęcia ukazujące, jak oszczędzasz wodę oraz jak gromadzisz deszczówkę w swoim ogrodzie oraz dodać kilka zdań opisu do fotografii. Pierwszych 50 relacji fundacja nagrodzi torbami z grafiką akcji, w których później możecie nosić swoje Butelki Życia. Logo zaprojektowała pro bono Małgorzata Rozenau (www.rozenau.blogspot.com).

Loading...


Fundacja Ekologiczna ARKA zachęca także do wzięcia udziału w samej akcji "Butelki Życia". - Zbieraj w swoim domu wodę (z porannej toalety, mycia warzyw czy naczyń, ale środkami ekologicznymi itd.), przelej ją do butelki/ butelek i podlej wybraną przez siebie roślinę. Możesz wybrać i podlewać jedno drzewo w mijanym przez ciebie parku, którym zaopiekujesz się w czasie suszy - apelują organizatorzy akcji.

- To proste działanie uczy nas szacunku do wody, bez której przecież nie ma życia. Stąd nazwa naszej akcji. Możemy także opiekując się wybranym przez siebie drzewem, krzewem doświadczyć głębokich zmian w naszym stosunku do otaczającej przyrody. Praktycznie każdego lata wykorzystuję wodę szarą do podlewania naszego ogrodu. Pomimo, iż gromadzimy deszczówkę w 4 zbiornikach to i tak są momenty, że jej brakuje - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

- Obserwowany długoletni proces ocieplania klimatu i wieloletnia susza, sprawiają iż musimy wziąć odpowiedzialność za ochronę i poszanowanie naszych zasobów wodnych. Susza dotyka nas wszystkich. Problem mają zarówno indywidualni odbiorcy jak i przemysł. Dlatego konieczne jest działanie i współdziałanie różnorodnych środowisk - stwierdzają członkowie ARKI.

Pokaż, jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę
Pokaż, jak oszczędzasz wodę i wygraj dizajnerską torbę · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Dlatego fundacja zamierza nadal w roku 2022 prowadzić akcję edukacyjną ŁAPMY WODĘ, której celem będzie nakłonienie mieszkańców naszego kraju do gromadzenia w miarę możliwości wody deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

- W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach - tłumaczy Owczarz.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie www.zielonareka.pl.

mp / bielsko.info
źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.