bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • 6 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4411

Ginekolog wyłudzał pieniądze z NFZ. Grozi mu 8 lat więzienia

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bielskiej Komendy Miejskiej Policji zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia środków z NFZ. Prowadzący na terenie Bielska-Białej prywatny gabinet ginekologiczny lekarz, poświadczając nieprawdę w dokumentacji, w okresie około 2 lat wyłudził kwotę około 15 000 zł na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

policja, blacha, kajdanki, kryminalni
Ginekolog wyłudzał pieniądze z NFZ. Grozi mu 8 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


Śledczy bielskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zakończyli trwające od marca 2021 postępowanie przygotowawcze w sprawie nieuczciwego ginekologa.

- W toku wykonanych czynności ustalono, iż w okresie 2017/2018 lekarz, przyjmując pacjentów w ramach prywatnej praktyki lekarskiej, bez ich wiedzy i zgody dopisywał im fikcyjne wizyty i rzekomo świadczone usługi lekarskie, które rejestrował w dokumentacji pacjentów ewidencjonował, a na tej podstawie otrzymywał refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowa KMP w Bielsku-Białej.

W ramach postępowania przesłuchano kilkuset pacjentów co pozwoliło na przedstawienie niemal 370 zarzutów i skierowanie aktu oskarżenia do Sądu. Policjanci na poczet zwrotu nienależnie pobranych środków finansowych oraz przyszłych kar zabezpieczyli kwotę 20 000 zł.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.