bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 817

Przed nami 28. Memoriał Adama Banaszka na Jeziorze Żywieckim

Za nami:

28. Memoriał Adama Banaszka rozegrany zostanie od 5 do 7 sierpnia na Jeziorze Żywieckim. W zawodach weźmie udział około 70 załóg, które przez dwa dni będą̨ zmagały się̨ w Pucharze Śląska w klasie Omega.

Przed nami 28. Memoriał Adama Banaszka na Jeziorze Żywieckim
Przed nami 28. Memoriał Adama Banaszka na Jeziorze Żywieckim · fot. Materiały prasowe


Oprócz atrakcji czysto sportowych nie zabraknie też wspólnej zabawy przy dobrej muzyce i licznych konkursach. Podczas regat tradycyjnie odbędzie się̨ koncert szantowy, w którym udział wezmą̨ największe gwiazdy tego gatunku. Od lat regaty są̨ okazją do spotkania braci żeglarskiej i miłośników tego sportu. Zawody i imprezy towarzyszące odbywają̨ się̨ na tzw. Wyspie, przystani Klubu Żeglarskiego Halny w Zarzeczu oraz terenach przyległych

Warto przypomnieć, że Adam Banaszek był komandorem bielskiego Klubu Żeglarskiego Halny. Zginął w tragicznych okolicznościach w czasie rejsu jachtem Dar Bielska, który zmierzał do Nowego Jorku na światowe obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zapamiętany został jako wspaniały człowiek, który większość́ swojego życia poświecił pracy z młodzieżą̨. Dla młodzieży był nie tylko instruktorem, ale także wychowawcą. Był propagatorem żeglarstwa jako atrakcyjnej dyscypliny sportu i zarazem szkoły życia kształtującej charakter młodych ludzi. Po jego śmierci postanowiono uczcić́ pamięć́ wspaniałego człowieka, organizując regaty i w ten sposób zapoczątkować́ cykliczną imprezę̨, która w tym roku będzie mieć 28. odsłonę.

Na zawody zapraszają Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, Śląski Związek Żeglarski i PUUH Dunat.

Przed nami 28. Memoriał Adama Banaszka na Jeziorze Żywieckim
Przed nami 28. Memoriał Adama Banaszka na Jeziorze Żywieckim · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.