Wiadomości

  • 3 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1050

Wystartował II sezon zawodów RTAC, organizowanych przez Racemand

Artykuł sponsorowany:

Podczas wizyty w Racemand każdy może spełniać swoje małe motoryzacyjne marzenia i poczuć, jak to jest być kierowcą rajdowym i prowadzić samochód WRC po odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo. Ponadto można zasiąść za sterami nowoczesnych bolidów F1 i porównać swoje tempo w symulatorze z czasami okrążeń swojego ulubionego kierowcy wyścigowego.

Racemand
Racemand


Możliwości wykorzystania profesjonalnych symulatorów jazdy jest wiele, zaczynając od jazdy w celach rozrywkowych, ścigając się w czasie rzeczywistym ze swoimi znajomymi, na profesjonalnym przygotowaniu do sportu motorowego pod okiem doświadczonych instruktorów kończąc.

Jest wiele powodów, dla których interesujemy się i sami praktykujemy SPORT, a często najważniejszym z nich jest adrenalina wynikająca z rywalizacji, która pcha nas do przodu i motywuje do ciągłego samodoskonalenia i ciężkiej pracy nad poprawą własnych wyników.

Racemand
Racemand


.. i tak powstał Racemand Time Attack Challenge!#RTAC to forma zawodów simracingowych skierowana absolutnie do wszystkich, którzy interesują się motoryzacją, lubią rywalizację i cenią sobie proste i równe dla wszystkich warunki uczestnictwa.

A o co dokładnie chodzi?Najprościej mówiąc, chodzi o zrobienie jak najlepszego czasu pojedynczego okrążenia podczas sesji jazdy w symulatorach Racemand.

Sezon składa się z 6 rund, trwających od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Co miesiąc przed zawodnikami stawiane jest nowe wyzwanie w postaci nowego zestawu: Tor Wyścigowy + Samochód, za kierownicą którego będą walczyć o jak najlepsze czasy okrążeń.

Organizator stawia przede wszystkim na różnorodność, żeby nie tylko uatrakcyjnić rozrywkę ale też wyłonić tych najszybszych i najbardziej wszechstronnych zawodników, którzy być może swoją karierę w sporcie samochodowym mają dopiero przed sobą.

Dlatego też w kalendarzu znajdą się zarówno samochody tylno jak i przednionapędowe, nowoczesne wyścigówki i takie, które wieszaliśmy sobie na plakatach w swoich dziecięcych pokojach, marząc o tym, że kiedyś będzie nam dane taki pojazd poprowadzić :)

W każdym miesiącu najszybsza trójka wygrywa pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez Racemand lub partnerów zawodów, a dwudziestu najszybszych zawodników gromadzi punkty do klasyfikacji generalnej walcząc o nagrodę główną. Pod koniec sezonu ilość punktów jest zliczana z wyłączeniem wyniku najsłabszej rundy, co umożliwia walkę o najwyższe cele każdemu, kto nawet całkowicie odpuścił jedną z rund. W ten sposób wyłaniany jest Mistrz #RTAC.
*(Pełny regulamin dostępny na stronie www.racemand.com)

W pierwszym sezonie #RTAC (Styczeń 2022- Czerwiec 2022) brało udział ponad 130 zawodników, którzy rywalizowali o wycieczkę na legendarny tor wyścigowy Nürburgring, będący wisienką na torcie wszystkich obiektów motorsportowych w skali światowej. Wycieczka, o której mowa, odbędzie się już w sierpniu, a w mediach społecznościowych Racemand na pewno pojawi się z niej obszerna relacja.

Racemand


Co do wygrania w sezonie drugim?Spełnienie marzeń każdego, kto reprezentuje wyżej wymienione cechy zawodnika, dla którego RTAC w ogóle powstało. Najszybsza trójka sezonu drugiego dostanie do dyspozycji profesjonalnie przygotowany samochód wyścigowy Mazda MX-5 w specyfikacji Spec Miat NC i weźmie udział w jednej z rund zawodów Punkta Miata Challenge!

Punkta Miata Challenge to największy samochodowy Puchar jednomarkowy i jednomodelowy w Polsce i Europie oraz największy samochodowy Puchar MX-5 na Świecie.

Dziś dzięki Racemand - Centrum Wirtualnego Motorsportu, każdy może spełnić swoje marzenia i stać się kierowcą wyścigowym! Zapraszamy Wszystkich do rywalizacji w #RTAC i do zapoznania się z ofertą Racemand. #FromSIMtoWIN