bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2022
  • 1 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2159

Dzięki dofinansowaniom Książnica Beskidzka zyska nowe książki

Książnica Beskidzka dokonuje zakupów nowości wydawniczych. Biblioteka uzyskała dofinansowanie w wysokości 77 500 złotych poprzez działania Biblioteki Śląskiej, ma też wkład własny - ze środków samorządowych - w wysokości 310 000 złotych. To wszystko sprawi, że czytelnicy będą mieć szanse zapoznać się szeroką gamą nowych publikacji.

Książnica Beskidzka podsumowała 2021 rok
Dzięki dofinansowaniom Książnica Beskidzka zyska nowe książki · fot. UM Bielsko-Biała


Finansowanie obejmuje zakup książek papierowych, ale także usług zdalnego dostępu do książek w formie e-booków i audiobooków, co jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania zgłoszone przez użytkowników bibliotek publicznych. Odbywa się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na lata 2021-2025. W ramach tego programu możliwa jest pomoc finansowa dla samorządów na zakup książek. Całość programu realizuje Biblioteka Narodowa w Warszawie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.