Wiadomości

  • 24 lipca 2022
  • 26 lipca 2022
  • wyświetleń: 11461

[FOTO] Pożar w piwnicy. 6 osób poszkodowanych, w tym dzieci

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło w niedzielę, 24 czerwca pożar, który powstał w kamienicy mieszczącej się przy ulicy Podwale w Bielsku-Białej. Do szpitala zabrano 6 osób, w tym dwójkę dzieci.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Podwale w Bielsku-Białej - 24.07.2022
Interwencja straży pożarnej przy ul. Podwale w Bielsku-Białej - 24.07.2022 · fot. kpt. Artur Muzyk, KM PSP Bielsko-Biała


Dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 4.35 otrzymał informację o pożarze. Ogniem objęte były śmieci i stare meble zalegające w pomieszczeniach piwnicznych. W całym budynku panowało silnie zadymienie, a dym wydobywał się z mieszkania na II piętrze. Osiem osób opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej.

Pożar w piwnicy budynku przy ul. Podwale - 24.07.2022
Pożar w piwnicy budynku przy ul. Podwale - 24.07.2022 · fot. Komorowice Śląskie


W pierwszej fazie pożaru, działania strażaków polegały na wprowadzeniu nawodnionej linii gaśniczej do piwnicy i ugaszeniu pożaru, kolejni ratownicy udali się na II piętro w celu ewakuacji mieszkańców. Równocześnie sprawiono drabinę mechaniczną do okien na II piętrze, gdzie znajdowały się osoby. Zostały podjęte dwie osoby drabiną mechaniczną, pozostałe cztery ewakuowano klatką schodową. Dwóm osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Pożar w piwnicy budynku przy ul. Podwale - 24.07.2022 · fot. OSP Komorowice Krakowskie


Łącznie do szpitala zabrano sześć osób, w tym dwójkę dzieci. Pozostali lokatorzy nie wymagali pomocy medycznej. Po ugaszeniu pożaru w piwnicy, cały budynek przewietrzono, skontrolowano piwnice i wszystkie mieszkania pod kątem osób trzecich - nikogo nie znaleziono.

Pożar w piwnicy budynku przy ul. Podwale - 24.07.2022
Pożar w piwnicy budynku przy ul. Podwale - 24.07.2022 · fot. Komorowice Śląskie


Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby nieustalone, dochodzenie prowadzi obecna na miejscu akcji policja. Działania zakończono o godzinie 7.40.

ar, mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.