bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2011
  • wyświetleń: 5138

Budowa gimnazjum w Wapienicy

Pełną parą idą prace związane z budową nowego gimnazjum w Wapienicy. Mieszkańcy dzielnicy już od dawna zgłaszali potrzebę utworzenia nowej placówki tego typu - poinformował Urząd Miejski.

Budowa gimnazjum w Wapienicy
fot. UM Bielsko-Biała


Prace ruszyły w wakacje ubiegło roku. Na inwestycję w budżecie na 2011 r. przewidziano kwotę ponad 6 mln zł. (6 070 000 zł). Szkoła będzie posiadała 12 sal lekcyjnych i pracowni. Powstanie zaplecze socjalne z sanitariatami, a także aula, świetlica, biblioteka, sala gimnastyczna. Do dyspozycji personelu będą pokoje nauczycielskie, zaplecze administracyjne oraz pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania budynku.

Obecne zaawansowanie robót:

Budynek dydaktyczny - wykonano ściany do poziomu II piętra, strop nad drugim piętrem jest wykonany w 90%, rozpoczęto montaż konstrukcji dachu.

Aula - wykonano ściany, montaż konstrukcji dachu, pokrycie dachu bez obróbek blacharskich.

Sala gimnastyczna - wykonano konstrukcję ścian, rozpoczęto montaż konstrukcji dachu.

Dane charakterystyczne obiektu:
- powierzchnia zabudowy 2.832 m2
- powierzchnia użytkowa 4.270 m2
- kubatura 30.480 m3

Wykonawcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Beskid nr II z Bielska-Białej. Termin realizacji umowy to 16 miesięcy od jej podpisania. Łączne nakłady finansowe na tą inwestycję wyniosą 11.329.000 zł.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.