bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 4142

[FOTO] Minister Przemysław Czarnek z wizytą w bielskiej ATH

W środę, 13 lipca w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej gościł z wizytą minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Spotkanie z władzami rektorskimi miało charakter roboczy i dotyczyło bieżącej sytuacji oraz planów rozwoju uczelni.

Minister Przemysław Czarnek z wizytą w bielskiej ATH - 13.07.2022 · fot. ATH Bielsko-Biała


Podczas oficjalnej części spotkania omówiona została bieżąca sytuacja uczelni, zarówno w kontekście jej naukowych i dydaktycznych osiągnięć, jak i funkcjonowania administracyjno-finansowego. Minister Czarnek zadeklarował wsparcie w projektowanych inwestycjach oraz planach rozwoju naukowego ATH.

Rektor prof. Jacek Nowakowski otrzymał dyplom uznania w podziękowaniu za zasługi w dziedzinie dydaktycznej i naukowej, inspirowanie studentów do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Minister przekazał także symboliczny czek na 136 500 zł, która to kwota przeznaczona będzie na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego ATH.

W drugiej części wizyty odbyło się zwiedzanie kampusu Akademii, m. in. Galerii Akademickiej, laboratoriów samochodowych, poszczególnych budynków oraz zaplecza sportowego uczelni.

Ministrowi towarzyszyli Poseł Przemysław Drabek oraz Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, a także pracownicy ministerstwa: Izabela Chwiałkowska, Michał Kaczor oraz Konrad Trześniak. Akademię reprezentował JM Rektor prof. Jacek Nowakowski, Prorektorzy - prof. Krzysztof Brzozowski i prof. Tomasz Knefel, Dyrektor Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej prof. Józef Matuszek oraz Kanclerz mgr Łukasz Siekliński.

mp / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.