Wiadomości

  • 8 lipca 2022
  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 1652

Dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta

Jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Bielska-Białej są tereny rekreacyjne Doliny Wapienicy. To tam - szczególnie w soboty, niedziele i święta - tłumnie udają się na spacery. Z tego powodu Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wprowadził dodatkowe kursy autobusu linii nr 16. Przy planowaniu wyjazdu w to miejsce, warto więc zrezygnować z samochodu i przesiąść się na komunikację zbiorczą.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że do 25 września 2022 r. uruchomione zostały dodatkowe kursy linii nr 16 w soboty, niedziele i święta na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Zapora - Lotnisko. Rozkład jazdy dodatkowych kursów został skoordynowany przesiadkowo w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20 zapewniając dojazd do terenów rekreacyjnych Doliny Wapienicy.

W porównaniu do przeprowadzonego w ubiegłym roku pilotażu wydłużona została trasa przejazdu dodatkowych kursów do pętli Lotnisko. Dzięki wprowadzonym zmianom ulegnie polepszeniu połączenie do terenów rekreacyjnych, w szczególności osiedla Polskich Skrzydeł.

Dla zmotoryzowanych turystów zaproponowana została możliwość pozostawienia samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu linii nr 16:
  • przy ul. Jaworzańskiej, obok Szkoły Podstawowej nr 32 - przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Centrum;
  • przy ul. Jaworzańskiej, obok stadionu lekkoatletycznego Sprint - przesiadka do autobusu linii nr 16 na przystanku Wapienica Stadion.


Nowe rozkłady jazdy są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie rozklady.bielsko.pl. Aby wyszukać nowy rozkład jazdy, należy wybrać numer linii, kliknąć na konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 4 czerwca.

Nowe tabelaryczne rozkłady jazdy ważne od 4 czerwca br. to:
  • linia nr 16 - kierunek: Wapienica Zapora,
  • linia nr 16 - kierunek: Warszawska Dworzec (Fiat) / Lotnisko (pętla),
  • linia nr 16 - pozostałe przystanki na trasie wyjazdu/zjazdu z zajezdni.Dodatkowe kursy linii nr 16 w weekendy

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.