bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2022
  • wyświetleń: 1824

Policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez sąd i prokuraturę

Bielscy stróże prawa tylko w ciągu jednej doby zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez sąd lub prokuraturę.

Przed południem w rejonie popularnego centrum handlowego przy bielskiej ulicy Mostowej mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zauważyli 59-latka, który spożywał alkohol w miejscu, gdzie jest to zabronione. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że był poszukiwany przez niemiecką policję. Za spożywanie alkoholu „pod chmurką” został natomiast ukarany mandatem karnym.

Na rok trafił do więzienia 33-letni bielszczanin. Wytropili go policjanci z bielskiego wydziału prewencji, którzy pomagali funkcjonariuszom ze szczyrkowskiego komisariatu w prowadzonych poszukiwaniach. Wpadł na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej tuż po 13.00. Zgodnie z dyspozycją sądu został doprowadzony do zakładu penitencjarnego.

- Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki Policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki Policji - sugerują mundurowi.

ar / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.