bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2022
  • wyświetleń: 857

[Otwarta galeria] Uf, jak gorąco! Ile u Was na termometrach?

Dziś kolejny dzień upałów. Słupki rtęci sięgają trzydziestu kilku stopni. Tworzymy otwartą galerię zdjęć, które udokumentują tegoroczne upały. Jak sobie z nimi radzicie? Podzielcie się zdjęciami Waszych termometrów - tych zewnętrznych, domowych i samochodowych. Pokażcie, jakie macie sposoby na ochłodę!

Uf, jak gorąco! Ile u Was na termometrach? Jak sobie radzicie z upałami? - 07.2022 · fot. czytelnik, Magdalena, Sylwia, Barbara, Oliwia, Kamil, Jacek, Anna, Patrycja, Ewa, Jola, Milena


Jak podaje Damian Dąbrowski z serwisu Pogoda dla Śląska, pierwszego dnia lipca padnie rekord tego roku. Temperatura maksymalna po południu wyniesie w woj. śląskim ok. 32/35°C. Jeszcze cieplej będzie w innych województwach, m.in. w małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim ok. 35/37°C.

Przypominamy, że dziś w godzinach popołudniowych i wieczornych w całym kraju mogą wystąpić burze. Dla naszego regionu IMGW wydał ostrzeżenie 2 stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie jest ważne od godz. 15:00 do północy.

Jest jednak dobrą wiadomość. Już w sobotę temperatura ma spaść do 20 stopni. W niedzielę znów powrócą temperatury do 30 stopni Celsjusza.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.