bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1114

Radni skarżą się na nieobecność prezydentów na komisjach rady

Rajcy pracują nie tylko podczas sesji rady miejskiej, ale także uczestniczą w pracach poszczególnych komisji merytorycznych. Przedstawiciele klubu Niezależni.BB utyskują jednak na nieobecności prezydenta lub jego zastępców podczas tych prac.

Jarosław Klimaszewski, rada miejska, prezydent, zastępca prezydenta, ruśniak, kamiński
Prezydenci Przemysław Kamiński, Jarosław Klimaszewski oraz Adam Ruśniak podczas sesji bielskiej Rady Miejskiej · fot. UM Bielsko-Biała


Radni klubu Niezależni.BB Małgorzata Zarębska, Jerzy Bauer, Janusz Okrzesik oraz Tomasz Wawak złożyli do władz Bielska-Białej interpelację dotyczącą udziału prezydenta miasta i jego zastępców w obradach komisji Rady Miejskiej.

- Na posiedzenia komisji Rady Miejskiej pisemnie zapraszani są pan prezydent oraz jego zastępcy. Z naszych doświadczeń wynika, że na części posiedzeń radni chcą zadać pytanie panu prezydentowi lub jednemu z zastępców, lecz nie mają takiej możliwości ze względu na ich nieobecność. Prosimy o zwrócenie uwagi na udział najwyższych reprezentantów władz miasta w spotkaniach komisji. Ma to istotne znaczenie z punktu widzenia odpowiedniego poinformowania radnych oraz statusu komisji - podkreślili rajcy.

Jak w odpowiedzi poinformował Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, "we wszystkich posiedzeniach komisji Rady Miejskiej uczestniczą jego przedstawiciele, którzy prezentują Państwu Radnym przygotowane projekty uchwał, sprawozdania i inne materiały".

- Osoby te, często moi zastępcy, skarbnik lub sekretarz, najczęściej naczelnicy poszczególnych wydziałów urzędu, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, prezesi miejskich spółek lub - odpowiednio - ich zastępcy, posiadają wszelką, niezbędną wiedzę w zakresie prezentowanego zagadnienia. Radni mogą śmiało zadawać im wszelkie nurtujące pytania. Jednocześnie zwracam uwagę, że wszystkie istotne sprawy omawiane na komisjach są przedstawiane radzie w czasie sesji, podczas których zawsze pozostaję do dyspozycji - podkreślił włodarz miasta.

Jak dodał, gdyby odpowiedzi udzielane przez jego przedstawicieli były niezadowalające lub artykułowane w niewłaściwy sposób, poprosił "o pilną interwencję".

- Ja i moi zastępcy jesteśmy dostępni dla radnych, oczywiście po wcześniejszym umówieniu, we wszystkie dni robocze w godzinach pracy urzędu. Zachęcam do kontaktu we wszystkich sprawach - nie tylko tych omawianych na branżowych komisjach Rady Miejskiej - poinformował Klimaszewski.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.