REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2022
  • 25 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2113

[ZDJĘCIA] Małe hulajnogi, duży problem. Zwłaszcza dla niewidomych

Wraz z rozwojem sieci wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, pojawił się problem, który dotyka głównie osoby niewidome. Użytkownicy tego typu sprzętów parkują je gdzie popadnie. Zastawione chodniki i ścieżki rowerowe to codzienność. Hulajnogi można znaleźć także zaparkowane na poboczach dróg, czy choćby wyrzucone do koryta rzeki. Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która pieszo porusza się po mieście. Przesłała kilka fotografii z ostatnich tygodni.

Elektryczne hulajnogi blokują chodniki i ścieżki rowerowe - zdjęcia maj i czerwiec 2022 · fot. nadesłane przez czytelniczkę / Anna


Patrząc na galerię można się złapać za głowę. Nietrudno sobie wyobrazić jak poważnym zagrożeniem dla osoby niewiadomej może być taka przeszkoda na chodniku. Warto tutaj nadmienić, że za źle zaparkowaną hulajnogę można dostać mandat w kwocie od 100 do 300 złotych. Służby nie zajmują się przestawianiem hulajnóg w miejsca prawidłowe. W niektórych miastach tego typu pojazdy są odholowywane na parking na koszt właściciela, którym w tym przypadku jest wypożyczalnia. Ta będzie domagać się zwrotu kosztów od ostatniej osoby, która użytkowała hulajnogę. Niestety to przypadki marginalne. Jak udało się nam ustalić, w Bielsku-Białej nigdy nie odholowano żadnej hulajnogi blokującej chodnik lub ścieżkę rowerową. Jednak jak podkreśla Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Ratusza, - istnieje prawna możliwość odholowania źle zaparkowanej hulajnogi.

Hulajnoga pozostawiona na chodniku przy al. Andersa w Bielsku-Białej
Hulajnoga pozostawiona na chodniku przy al. Andersa w Bielsku-Białej · fot. sid / bielsko.info

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.