bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2246

[FOTO] Medale dla par za długoletnie pożycie małżeńskie

21 oraz 22 czerwca w bielskim Ratuszu odbyły się spotkania par z wieloletnim stażem małżeńskim z prezydentem Bielska-Białej. Samorządowiec złożył im gratulacje i życzenia, a małżonkom świętującym 50 lat wspólnego życia wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Spotkanie małżeństw w bielskim Ratuszu - 21.06.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


27 par z wieloletnim stażem małżeńskim spotkało się 21 czerwca z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim, który złożył im gratulacje i życzenia, a małżonkom świętującym 50 lat wspólnego życia wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski witając zebranych na sali sesyjnej Ratusza, podkreślił zasługi jubilatów nie tylko dla budowania szczęścia swojej rodziny, ale również dla rozwoju miasta. Szczególnie docenił ich zdolność do kompromisów, która pomogła w niejednej trudnej sytuacji dojść do porozumienia. Do życzeń dołączył się w imieniu proboszcza parafii Opatrzności Bożej ks. Krzysztof Strzelczyk.

- Drodzy jubilaci, spotykamy się, by uczcić szczególną rocznicę. Mija bowiem 50, 60 lat, od kiedy przyrzekaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dotrzymaliście danego sobie wówczas słowa i dziś przekonujecie nas, że jest to możliwe, mimo trudności, których nikomu nie szczędzi los - mówiła prowadząca spotkanie zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej Anna Bielak.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały pary: Jadwiga i Stanisław Baścikowie, Danuta i Ryszard Bortliczkowie, Małgorzata i Józef Czarnieccy, Bożena i Tadeusz Dzirbowie, Halina i Stanisław Gaskowie, Rozalia i Leszek Główkowie, Małgorzata i Wiesław Guniowie, Zdzisława i Stanisław Gutowscy, Aleksandra i Jan Kaczmarkowie, Krystyna i Jan Kempowie, Józefa i Zygmunt Kobielscy, Halina i Ryszard Krystowie, Urszula i Stanisław Kubieniowie, Anna i Marian Kuśmierczykowie, Stefania i Piotr Kutni, Łucja i Paweł Labzikowie, Anna i Maciej Lipscy, Małgorzata i Jerzy Płonkowie, Elżbieta Orzechowska-Pudełko i Ryszard Pudełko, Teresa i Krzysztof Rusinowie, Jolanta i Józef Sikorowie, Ewa i Jan Stańczykiewiczowie, Renata i Andrzej Ziółkowscy, Helena i Jan Zyzańscy.

Natomiast 60-lecie wspólnego życia obchodzili Zyta i Józef Kusiowie, Halina i Edmund Siemińscy oraz Regina i Józef Zembowiczowie.Z kolei 22 czerwca z prezydentem Bielska-Białej spotkało się 26 par z wieloletnim stażem małżeńskim. Włodarz miasta także złożył im gratulacje i życzenia z okazji okrągłych jubileuszy małżeńskich. Parom świętującym 50 lat wspólnego życia wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski złożył jubilatom moc gorących życzeń z okazji ich jubileuszu. W imieniu proboszcza parafii Opatrzności Bożej do życzeń dołączył się ks. Krzysztof Strzelczyk. Na galerii sali sesyjnej w uroczystości udział brały rodziny jubilatów.

Spotkanie małżeństw w bielskim Ratuszu - 22.06.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymały pary: Halina i Józef Borakowie, Maria i Zygmunt Chmielarzowie, Janina i Iwo De Abgaro Zachariasiewicz, Krystyna i Andrzej Foxowie, Helena i Tadeusz Galusowie, Ewa i Marian Juźwiakowie, Danuta i Michał Karpińscy, Janina i Ryszard Kizlingowie, Magdalena i Sylwester Kocójowie, Małgorzata i Zdzisław Korzonkiewiczowie, Maria i Bronisław Kubasowie, Maria i Wiesław Łuszczkowie, Elżbieta i Antoni Majewscy, Bogna Horeczy-Maik i Reginald Maik, Sabina i Zbigniew Orszulikowie, Jadwiga i Andrzej Ozgowie, Irena i Juliusz Parviowie Halina i Stanisław Pukarowscy, Krystyna i Zbigniew Skowrońscy, Bogumiła i Roman Śmiechurowie, Teresa i Czesław Walaskowie.

60-lecie wspólnego życia świętują - Jolanta i Janusz Gomułkiewiczowie, Janina i Józef Czaudernowie, Anna i Kazimierz Królakowie, Małgorzata i Władysław Korzonkiewiczowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do Urzędu Stanu Cywilnego. Jubileusz należy zgłosić osobiście w USC. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 47 01 213, 33 47 01 211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.