bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1239

Poniedziałek z upałem, burzami i gradem. Drugi stopień ostrzeżenia

Za nami:

Po upalnym weekendzie oraz gorącym początku poniedziałku - czekają nas burze z gradem. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Reklama

Bielsko,BielskoBiała,Kozy,Burza,ŁowcyBurz,Lato,Lipiec,LoveBB,fotodnia,instagram
Poniedziałek z upałem, burzami i gradem. Drugi stopień ostrzeżenia · fot. @jacekserbinowski


- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych - informuje Biuro Prognoz meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem obowiązuje dzisiaj (poniedziałek, 20 czerwca) w godzinach od 14.00 do 00.00 na terenie całego województwa śląskiego.

W związku z prognozami wydano także ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego regionu. - W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo także alarmowych - czytamy w komunikacie.

- Ostrzeżenie zostało wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich) - dodaje IMGW.

Do godziny 18.00 obowiązuje także ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem.

mp / bielsko.info

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.