bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1416

GOPR Beskidy: 11 zdarzeń, 8 w weekend, w tym wypadek 11-latka

W minionym tygodniu ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali w 11 wypadkach. Tylko w weekend 11-12 czerwca doszło aż do 8 zdarzeń. W niedzielę w rejonie Koziej Góry, na trasie rowerowej Enduro Trails poważny wypadek miał 11-letni rowerzysta.

Akcja LPR w Beskidach - 06.2022
Akcja LPR w Beskidach - 06.2022 · fot. M. Drwal / GOPR Beskidy


We wtorek, 7 czerwca do CSR w Szczyrku dotarło zgłoszenie o turyście w rejonie Błatniej, który zgłaszał drętwienie twarzy i rąk. Na miejsce niezwłocznie udał się zespół ratowników, którzy po wstępnym badaniu przetransportowali mężczyznę do Jaworza Górnego, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W środę, 8 czerwca ratownicy pełniący dyżur na Hali Miziowej transportowali do Korbielowa turystę, u którego doszło do częściowej utraty wzroku (w wyniku zachorowania).

W piątek, 10 czerwca w rejonie Hali Skrzyczeńskiej w wyniku upadku rowerzysta doznał urazów głowy oraz kończyn dolnych i górnych. Po udzieleniu pomocy przez ratowników z CSR (opatrzenie ran, unieruchamianie złamań) mężczyzna został przetransportowany karetką terenową do Szczyrku.

W sobotę, 11 czerwca:

  • godz. 9:00: w rejonie Pilska w wyniku upadku turysta doznał urazu kończyny górnej. Ratownicy z SR Hala Miziowa po udzieleniu pierwszej pomocy przetransportowali poszkodowanego na parking przy hotelu Jontek, gdzie nastąpiło przekazanie zadysponowanemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
  • godz. 13:20: w rejonie Hali Skrzyczeńskiej pomocy ratowników potrzebował rowerzysta, który w wyniku upadku doznał urazu obojczyka. Zespół z CSR po zabezpieczeniu urazu przetransportował mężczyznę do Szczyrku.
  • godz. 13:35: turystka na ostatnim stromym odcinku podczas zejścia z Żaru poślizgnęła się doznając urazu kończyny dolnej (staw skokowy, podudzie) oraz górnej (przedramię, nadgarstek). Ratownicy z SR Żar po zabezpieczeniu urazów, przetransportowali kobietę pod dolną stację PKL Góra Żar i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
  • godz. 14:50: ratownicy z CSR Szczyrk wyruszyli na pomoc 12-letniemu rowerzyście, który na trasie rowerowej Skolnity Wisła Ski & Bike Park w wyniku upadku doznał urazów w obrębie głowy oraz kończyn górnych i dolnych (stan po utracie przytomności). Po udzieleniu pomocy, chłopiec został przekazany załodze karetki.
  • godz. 17:00: na zielonym szlaku Babia Góra - Stańcowa (rejon ruin schroniska Beskidenverein - dokładną lokalizację ratownicy otrzymali dzięki wysłaniu przez poszkodowaną swojej lokalizacji poprzez aplikację Ratunek) turystka w wyniku upadku doznała złamania kończyny dolnej. Na szczycie Babiej Góry przebywali w tym czasie ratownicy, którzy dotarli do poszkodowanej, zabezpieczyli złamanie i w noszach KONG przetransportowali ją na Pośredni Grzbiet, gdzie przyjęli śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 6). Kobieta drogą powietrzną trafiła do szpitala w Suchej Beskidzkiej.


Akcja LPR w Beskidach - 06.2022
Akcja LPR w Beskidach - 06.2022 · fot. M. Drwal / GOPR Beskidy


W niedzielę, 12 czerwca:

  • godz. 17:55: ratownik pełniący dyżur w SR Przysłop pod Baranią Górą udzielał pomocy turystce, która w wyniku upadku doznała urazu kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu ran i unieruchomieniu złamania, kobieta została przetransportowana do samochodu i transportem prywatnym udała się do szpitala.
  • godz. 18:20: na trasie Twister (Enduro Trails) w rejonie Koziej Góry 11-letni rowerzysta w wyniku upadku doznał urazu w obrębie miednicy, ogólnych potłuczeń oraz głębokiej rany szarpanej uda. Po zaopatrzeniu został przetransportowany przez zespół ratowników z CSR do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego w Bielsko-Biała.

ar / bielsko.info
źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.