bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2022
  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 901

Posłanka interweniuje ws. podwyżki cen biletów Kolei Śląskich

- Czy Pan Minister nie uważa, że podwyżka cen biletów wpłynie negatywnie na zainteresowanie ofertą Kolei Śląskich mieszkańców Żywiecczyzny, Podbeskidzia oraz Ziemi Cieszyńskiej? - dopytuje posłanka Małgorzata Pępek w swojej interpelacji do Ministra Infrastruktury. Wniosek dotyczy majowej podwyżki cen biletów na przejazdy pociągami śląskiego przewoźnika.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Posłanka interweniuje ws. podwyżki cen biletów Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


Od 16 maja obowiązują zmiany w ofercie biletowej Kolei Śląskich. - W ramach ogłoszonego przez spółkę "uproszczenia cennika", dla mieszkańców Żywiecczyzny, Podbeskidzia oraz Ziemi Cieszyńskiej nastąpiły kolejne podwyżki stawek za bilety jednorazowe. Jest to już druga odsłona podwyżek dla mieszkańców tych regionów. Pierwsza miała miejsce w maju 2021 roku - zauważa w swojej interpelacji posłanka Małgorzata Pępek.

W swojej interpelacji, skierowanej do Ministra Infrastruktury, parlamentarzystka przedstawiła także płatność za przejazdy na wybranych liniach po podwyżce. Kształtuje się ona następująco: Chybie-Cieszyn z 5,00 zł na 12 zł wzrost o 140%, Katowice-Wisła z 19,50 zł na 23 zł wzrost o 17,94%, Katowice - Bielsko-Biała z 16 zł na 18 zł wzrost o 12,50%, Katowice-Cieszyn z 17,50 zł na 23 zł wzrost o 31,42%, Katowice-Tychy z 4,50 zł na 7,00 wzrost o 55,5%, Bielsko-Biała - Żywiec z 7,00 zł na 10 zł wzrost o 42,85%, Katowice-Gliwice z 7,00 zł na 11 zł wzrost o 57,14 %.

"Mając na uwadze dobro mieszkańców mojego regionu", posłanka Pępek zwróciła się do Ministra Infrastruktury z zapytaniami między innymi o to, dlaczego przeprowadzono operację podniesienia cen biletów w Kolejach Śląskich oraz czy zmiana taryfy przewozowej była konsultowana z władzami samorządowymi poszczególnych gmin.

- Czy tak znaczna podwyżka cen biletów jednorazowych nie spowoduje, że część pasażerów zrezygnuje z Kolei Śląskich? Czy przewiduje się obniżenie cen biletów w okresach największego ruchu np. rok akademicki? Czy Pan Minister nie uważa, że podwyżka cen biletów wpłynie negatywnie na zainteresowanie ofertą Kolei Śląskich mieszkańców Żywiecczyzny, Podbeskidzia oraz Ziemi Cieszyńskiej? Czy podwyżka cen biletów jest skutkiem problemów finansowych Kolei Śląskich? - dopytuje posłanka Małgorzata Pępek w swojej interpelacji.

Minister Infrastruktury jeszcze nie odpowiedział na zapytanie parlamentarzystki. Do sprawy będziemy wracać.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.