Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2022
  • 15 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1334

Rusza akcja "Rower pomaga"! Heppening na rozpoczęcie

Za nami:

W czwartek, 15 czerwca o godzinie 10.00 na bielskim Rynku odbędzie się oficjalny start akcji "Rower pomaga". Zaplanowano widowiskowy happening, warsztaty, instalacje oraz wystawy.

Rusza akcja "Rower pomaga"! Heppening na rozpoczęcie
Rusza akcja "Rower pomaga"! Heppening na rozpoczęcie · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Fundacja ekologiczna ARKA rozpoczęła VIII edycję ogólnopolskiej akcji Rower Pomaga. - W akcji zamieniamy przejechane rowerowe kilometry na rowery dla dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych. Tradycyjnie 1 milion przejechanych kilometrów to 1 rower. Podczas 7 lat realizacji akcji przekazaliśmy dzieciom z domów dziecka już 343 rowery - mówią organizatorzy akcji.

Kilometry można wpisywać na: nowej stronie http://www.rowerpomaga.pl lub dołączyć do klubu Rower Pomaga na STRAVA.

Na stronie internetowej akcji Rower Pomaga można dodawać swoje rowerowe trasy. Wystarczy nacisnąć przycisk „Dodaj trasę” na stronie głównej i uzupełnić formularz. Po kliknięciu tego przycisku istnieje też możliwość połączenia się z aplikacją Strava i wybranie trasy, którą chcemy dołączyć do akcji (tylko trasy z 2022 roku). Trasy są przypisywane do użytkowników, dlatego jest możliwość przeprowadzenia konkursu na najbardziej aktywnych rowerzystów.

- Czas na oficjalną inaugurację naszej akcji w roku 2022. Oficjalnie zaczynamy, chociaż już mamy prawie 2 mln rowerowych kilometrów przejechanych w tym roku. Będą także zmiany. Do współpracy zapraszamy Partnerów Społecznych i Ambasadorów akcji. Chcemy budować ogólnopolską, rowerową społeczność. Wrażliwą, aktywną i pomagającą dzieciom i zwierzętom - podkreśla Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji. - I bardzo się cieszymy, iż wieloletni Partner naszej akcji Grupa Kęty został także w tym roku jej Głównym Partnerem. W tych trudnych czasach, to dla nas bardzo ważne! - dodaje.

- Cieszę się, że nasza firma może wspierać takie inicjatywy - mówi Dyrektor ds. CSR Monika Sobczak. - Z jednej strony rowery trafiają do dzieci i młodzieży z domów dziecka, z drugiej sami jeździmy na rowerach, jesteśmy aktywni i bardziej ekologiczni. Bardzo mi zależy aby coraz większa grupa pracowników korzystała z roweru np, w drodze do pracy. Mamy przygotowane specjalne zadaszenia i parkingi rowerowe. Jak co roku zapraszam wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej do wspólnej jazdy - dodaje Sobczak.

Rowery w całym kraju- Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie http://www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem - wyjaśnia Fundacja Ekologiczna ARKA.

Rower Pomaga Zwierzętom- To nowa odsłona naszej akcji. Dołącz do akcji ROWER POMAGA zwierzętom, w której rowerowe kilometry zamieniamy na jedzenie dla zwierząt! Wystarczy przejechać 100 kilometrów, a my kupimy zwierzętom kilogram marchwi, buraka czy kapusty. Chcemy pomóc prawie 500 zwierzętom z zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie. Wystarczy dołączyć do Klubu „Rower Pomaga zwierzętom” na aplikacji Strava - https://www.strava.com/clubs/996453 - lub wpisać przejechane kilometry na stronie rowerpomaga.pl cel - Rower Pomaga zwierzętom - dodaje organizacja.

- Trzeba przejechać 100 kilometrów, a my kupimy zwierzętom kilogram marchwi, buraka czy kapusty. Inspiracją do akcji była ARKA, klacz którą wykupiliśmy w zeszłym tygodniu z transportu na rzeź, a która właśnie przebywa w Przystani. Obiecaliśmy pomóc w jej utrzymaniu. Ale w Przystani jest prawie 500 zwierząt, które potrzebują pomocy - wyjaśnia prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Partnerami akcji są: Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Miasto Bielsko-Biała.

mp / bielsko.info

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.