bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2022
  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1882

Seryjny włamywacz i jego paserka zatrzymani. Kilkanaście zarzutów

Kryminalni z bielskiej komendy wytropili i zatrzymali 32-latka, który z kradzieży z włamaniem uczynił sobie stałe źródło dochodu i jego 21-letnią znajomą, która zajmowała się sprzedażą „trefnej” biżuterii. Mężczyzna został na wniosek śledczych aresztowany, a jego wspólniczka objęta policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Z kradzieży z włamaniem uczynił sobie stałe źródło utrzymania
Seryjny włamywacz i jego paserka zatrzymani. Kilkanaście zarzutów · fot. KMP Bielsko-Biała


W Bielsku-Białej i okolicy od kilku miesięcy dochodziło do kradzieży z włamaniem do mieszkań. Łupem sprawcy padała gotówka, biżuteria i kosztowności, a straty sięgały od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Na miejscach przestępstwa policjanci zabezpieczali ślady i gromadzili materiał dowodowy. Tzw. modus operandi - sposób działania sprawcy - był podobny i wszystko wskazywało na to, że stoi za nimi ta sama osoba, dlatego sprawą zajęli się stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

- Policjanci połączyli wszystkie sprawy w jedno śledztwo i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Trafili na trop mieszkającej w naszym regionie pary obcokrajowców. 32-latka i jego 21-letniej znajomej, która zajmowała się sprzedażą skradzionej przez niego biżuterii. Ustalili jakim samochodem porusza się wytypowany przez nich podejrzany oraz gdzie się ukrywa. Kryminalni ustalili, kiedy będą we dwoje wyjeżdżać i zastawili policyjną pułapkę. W ubiegłą środę w godzinach przedpołudniowych na ulicy Michałowicza w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli osobowe renault, którym poruszała się podejrzewana przez nich para. W trakcie kontroli okazało się, że 32-latek posiadał przy sobie marihuanę oraz prowadził wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Obydwoje trafili do policyjnej izby zatrzymań - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Z kradzieży z włamaniem uczynił sobie stałe źródło utrzymania
Seryjny włamywacz i jego paserka zatrzymani. Kilkanaście zarzutów · fot. KMP Bielsko-Biała


Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zostali doprowadzeniu do prokuratury. 32-latek usłyszał 15 zarzutów kradzieży z włamaniem, z których uczynił sobie źródło utrzymania, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadania narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat za kratami, a sąd na wniosek śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Jego wspólniczka usłyszała zarzuty paserstwa, za co grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności. Została objęta policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.