Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2022
  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 9616

[FOTO] Pożar budynku przy ul. Tarninowej. Obiekt cały w ogniu!

W niedzielę, 12 czerwca około godziny 10.00 strażacy zostali skierowani na ul. Tarninową, gdzie doszło do pożaru budynku. Jak przekazali nam świadkowie, początkowo paliła się trwa i nieużytki. Płomienie zajęły jednak budynek, który momentalnie stanął w ogniu. Jak przekazał nam dyżurny MSK PSP w Bielsku-Białej, płonący obiekt pustostan.

Pożar pustostanu przy ul. Tarninowej - 12.06.2022
Pożar pustostanu przy ul. Tarninowej - 12.06.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika / Kamil


Jak informuje KM PSP w Bielsku-Białej, pożarem objęta była konstrukcja dachu, drewniane stropy oraz pomieszczenia na parterze. Strażacy podali cztery prądy gaśnicze tj. dwa od środka obiektu i jeden na dach z użyciem drabiny przystawnej - ze względu na brak możliwości rozstawienia drabiny mechanicznej.

Po stłumieniu płomieni oraz wstępnym przewietrzeniu budynku przystąpiono do przeprowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych oraz przeszukania pod kątem ewentualnego przebywania wewnątrz osób trzecich - nikogo nie odnaleziono. Z uwagi na wcześniejsze pożary w tym obiekcie oraz znaczne osłabienie konstrukcji podjęto decyzję o rozbiórce dwóch murowanych kominów.

Jak informują nas okoliczni mieszkańcy, budynek płonie czwarty raz w ostatnim niedługim czasie. Natomiast pierwszy raz sytuacja jest tak poważna i płomienie zajęły dach. Nieoficjalnie wiadomo, że na działce, gdzie obecnie stoi pustostan, ma niedługo powstać inwestycja deweloperska.

Pożar pustostanu przy ul. Tarninowej - 12.06.2022
Pożar pustostanu przy ul. Tarninowej - 12.06.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika / Kamil


Pożar pustostanu przy ul. Tarninowej - 12.06.2022
Pożar pustostanu przy ul. Tarninowej - 12.06.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika / Rafał

mp, sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.