bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2022
  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 820

[WIDEO] Aglomeracja Beskidzka i ATH z umową o współpracy

Umowę o międzyinstytucjonalnej współpracy podpisali 9 czerwca reprezentanci zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Dokument to potwierdzenie trwających już wspólnych działań, z czasem będzie ich więcej, na większą skalę.

Aglomeracja Beskidzka i ATH z umową o współpracy
Aglomeracja Beskidzka i ATH z umową o współpracy · fot. UM Bielsko-Biała


Partnerstwo obejmuje udział we wspólnych projektach naukowo-badawczych, współpracę naukowo-techniczną, wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć, wspólną działalność publikacyjną, współpracę przy realizacji prac dyplomowych i magisterskich, organizację praktyk studenckich oraz staży dla absolwentów oraz współpracę specjalistów w zakresie wypracowania strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.

Zarząd Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka podczas podpisania umowy reprezentował jego przewodniczący Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, i członek zarządu burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

- Obszary, w których działa Aglomeracja Beskidzka, tak naprawdę pokrywają się ze wszystkimi obszarami, w których pracują samorządy w niej zrzeszone, a więc od transportu, przez ochronę zdrowia, przez edukację - to są akurat te sytuacje, w których działa również ATH, bo mamy i Wydział Zdrowia, o edukacji nie wspominając, jest np. Wydział Transportu. Teraz będziemy tworzyć dla całej Aglomeracji Beskidzkiej plan zrównoważonego transportu i liczymy na współpracę z ATH w tym zakresie - tłumaczył przewodniczący stowarzyszenia Jarosław Klimaszewski. - Współpraca będzie dotyczyć też całej działalności kulturalnej. Wiadomo, że dla samorządów to istotne zadanie - dodał.

Aglomeracja Beskidzka i ATH z umową o współpracy
Aglomeracja Beskidzka i ATH z umową o współpracy · fot. UM Bielsko-Biała


Jak podkreślał przewodniczący, dzisiejsza umowa jest tylko potwierdzeniem tego, co już trwa. - To pewna oczywistość, to jest też główny obszar działania uczelni - Aglomeracja Beskidzka. I wchodzimy w kolejny etap, nie ostatni na pewno. Liczymy na dobrą współpracę i będziemy na bieżąco informować o wspólnych przedsięwzięciach - tłumaczył.

Słowa te swoją wypowiedzią przypieczętował rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski, sygnatariusz umowy po stronie uczelni.

- Akurat z Bielskiem-Białą realizujemy szereg inicjatyw realnie wymiernych, jak różnego rodzaju badania socjologiczne dotyczące również strategii rozwoju miasta i regionu, wspólnie uczestniczymy w różnych projektach promujących naukę, sztukę czy kulturę - mówił rektor ATH. - Podpisanie dzisiejszego porozumienia to otwarcie na większy zakres, na szerszą skalę. Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że to porozumienie otwiera nam drogę do południa województwa śląskiego, do różnego rodzaju instytucji otoczenia przede wszystkim społecznego, kulturalnego, być może również biznesu, które radykalnie ułatwią działania uczelni - Akademii Techniczno-Humanistycznej w tym obszarze, do którego jesteśmy powołani - kształcenia młodzieży, promowania działań naukowych wspierających różnego rodzaju nowoczesne kształcenie, właśnie na południu Polski - dodał prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.