
Wiadomości
- 9 czerwca 2022
- 10 czerwca 2022
- wyświetleń: 2521
Pierwsze elektryki dotrą do bielskiego MZK pod koniec roku
Dwa pierwsze elektryczne autobusy przyjadą do Bielsko-Biała w grudniu - poinformował Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. Spółka wynajmie pojazdy marki Solaris, typu Urbino 9LE electric.

Elektryczne Solarisy będą fabrycznie nowe, niskopodłogowe, zasilane energią elektryczną. Będą to pojazdy klasy MIDI o długości około 9 metrów. - W dni robocze autobusy będą dowoziły niepełnosprawne dzieci i młodzież do szkoły, a w weekendy będą wykorzystywane na liniach miejskich - zapowiada MZK.
MZK Bielsko-Biała podpisało umowę najmu autobusów do 2025 roku. O dzierżawie autobusów mówił m.in.prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, Hubert Maślanka, podczas prezentacji nowych autobusów przegubowych, które w maju pojawiły się we flocie MZK - więcej o tym można przeczytać tutaj.
ZOBACZ TAKŻE

Zmiany tras autobusów linii 18, 26 i 27 w Bielsku-Białej od 3 listopada

Nie będzie kolejnych ulg w MZK

Zmian z biletach miesięcznych nie będzie

UFO, kogut w bagażniku i brak wlewu paliwa. Sensacyjne wydanie „Nowin, Plot i Dram” MZK w Bielsku-Białej

Nowa stacja ładowania dla autobusów elektrycznych w Bielsku-Białej

„Nie” dla parkingu, „tak” dla ładowarki autobusów elektrycznych
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.


