Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2022
  • 12 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4824

Chciał zniszczyć różową krowę. Interweniowali policjanci z drogówki

Policjanci z drogówki zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka, który uszkodził różową krowę - pełnowymiarową makietę zwierzęcia zdobiącą wejście do jednej z kwiaciarni przy bielskiej ulicy Dmowskiego. Bielszczanin po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator.

Uszkodził reklamową atrapę krowy. Został zatrzymany przez SM
Uszkodzona makieta krowy z ul.Dmowskiego- zdj. archiwalne · fot. Straż miejska w Bielsku-Białej


W nocy z poniedziałku na wtorek mundurowi z bielskiej drogówki patrolowali okolice centrum miasta. - Kilkanaście minut po pierwszej zauważyli mężczyznę, który właśnie przewrócił makietę różowej krowy. Stała ona na chodniku przed wejściem do tamtejszej kwiaciarni. Przewrócona pełnowymiarowa makieta zwierzęcia uległa uszkodzeniu. Stróże prawa zatrzymali wandala. 35-letni mieszkaniec Bielska-Białej był nietrzeźwy i zachowywał się agresywnie, nie wykonywał poleceń policjantów. Chuligan został doprowadzony do izby wytrzeźwień - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, rzecznik bielskiej policji.

Nazajutrz policjanci z pierwszego komisariatu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od właściciela makiety, który straty wycenił na około 3 tysiące złotych. Wandal został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za występek ten grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

To nie pierwszy raz, kiedy różowa krowa z ulicy Dmowskiego padła ofiarą wandala. do podobnego zdarzenia doszło 25 lipca ubiegłego roku - wtedy straty oszacowano na 10 tysięcy złotych. Więcej o tym pisaliśmy w tym artykule.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.