Wiadomości

  • 7 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1375

Jaki magnes wybrać do poszukiwań w wodzie?

Materiał partnera:

Magnesy mają bardzo szerokie możliwości wykorzystania w wielu różnych dziedzinach. W życiu codziennym najczęściej możemy spotkać je w kuchni, gdzie służą nam nie tylko jako ozdoby na lodówkę, ale także jako uchwyty na noże czy element pozwalający na domykanie szafek. Wiele osób wykorzystuje jednak magnesy zupełnie inaczej, przykładowo szukając za ich pomocą różnych przedmiotów w wodzie. Dzisiaj zastanowimy się, jaki magnes neodymowy może najlepiej sprawdzić się w tym celu. Zapraszamy do czytania!

unsplash.com


Magnesy neodymowe - właściwości, siłaMagnesy neodymowe są produkowane ze stopu neodymu, żelaza i boru. Można je tworzyć różnymi metodami, które mają wpływ na ostateczną siłę i właściwości magnesów, jednak każdy z nich będzie się cechował ogromną siłą przyciągania.

Jak silny jest magnes neodymowy? Jest to zależne od wielu czynników, takich jak jego rozmiar i klasa, jednak z zasady możemy przyjąć założenie, że każdy magnes neodymowy jest w stanie podnieść i utrzymać przedmiot, który będzie od niego dziesięć razy cięższy. To naprawdę imponujący wynik, gdyż nawet mały, silny magnes neodymowy jest w stanie być bardzo pomocny w wyciąganiu rzeczy z wody i w wielu innych sytuacjach.

Pamiętajmy jednak, że ogromna moc przyciągania tych urządzeń sprawia, że mogą być one dla nas nawet niebezpieczne. Żeby to dobrze zilustrować, posłużmy się przykładem - dwa magnesy neodymowe są w stanie pęknąć w momencie zderzenia, wywołanego ich przyciąganiem. W związku z tym zdecydowanie powinniśmy uważać na swoje palce i inne części ciała, kiedy z nich korzystamy.

Jaki magnes neodymowy do poszukiwań w wodzie będzie najlepszy?Na pytanie, jaki magnes neodymowy do poszukiwań w wodzie może się okazać najlepszym wyborem, nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, gdyż dużo będzie zależało od tego, jakie przedmioty chcemy z niej wyławiać. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją pewne parametry magnesów, na które warto spojrzeć, zanim dokonamy zakupu.

Przede wszystkim magnes do poszukiwań podwodnych powinien być silny. Wpływ na ten parametr ma jego rozmiar oraz klasa. Przy kwestii rozmiarów raczej nikt nie będzie miał żadnych wątpliwości, że im większy i cięższy jest dany magnes, tym większy ciężar będzie w stanie utrzymać. Jednakże klasa magnesu także ma ogromny wpływ na jego skuteczność.

Magnes o wyższej klasie może być w stanie podnieść większą ilość kilogramów niż magnes z niższą klasą o analogicznym rozmiarze. Co więcej - czasami nawet mały magnes o wysokiej klasie będzie w stanie lepiej poradzić sobie z ciężarem niż większy. Jak sprawdzić klasę magnesu? Poinformuje nas o tym specjalne oznaczenie, składające się z litery i cyfry, na przykład N38. Litera da nam informację o tym, w jakich temperaturach może pracować magnes, natomiast numer poinformuje nas o jego sile.

Pamiętajmy, że na siłę i wytrzymałość magnesów ma wpływ także ich jakość. Z tego powodu warto wybierać sprawdzonych producentów, takich jak Magnepol - sklep z magnesami. Zajmują się oni produkcją i dystrybucją magnesów już od dwudziestu lat, więc z całą pewnością mogą zaoferować nie tylko magnesy o wysokim standardzie, ale też pomoc przy ich wyborze i dobraniu do naszych potrzeb.