Wiadomości

  • 7 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1601

KSSE akcjonariuszem bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Wszystko dla jeszcze szerszych możliwości wsparcia przedsiębiorców z Bielska-Białej i regionu. 6 czerwca Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oficjalnie stała się akcjonariuszem Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej S.A. Dokumenty w tej sprawie podpisano w Ratuszu.

KSSE akcjonariuszem bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
KSSE akcjonariuszem bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego · fot. UM Bielsko-Biała


Sprzedaż akcji własnych ARR S.A. to efekt półtorarocznej pracy, rozmów i negocjacji agencji z KSSE S.A.
- Udało się nam doprowadzić do transakcji sprzedaży akcji własnych i przekonać KSSE S.A., żeby stała się akcjonariuszem ARR S.A. w Bielsku-Białej, a co za tym idzie, dać możliwość naszemu regionowi i miastu szerszej i ściślejszej współpracy z katowicką strefą. To z pewnością, w przyszłości, przełoży się na lepszą współpracę strefy z przedsiębiorcami z naszego regionu - mówił prezes Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Maciej Jeleń.

W podpisaniu umowy o sprzedaży akcji 4.547 akcji własnych spółki ARR w Bielsku-Białej w Ratuszu uczestniczyli prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, prezes zarządu spółki KSSE Janusz Michałek, prezes zarządu ARR S.A. Maciej Jeleń i wiceprezes agencji Mariusz Kłusak.

KSSE S.A. jest właścicielem ponad 6 procent kapitału akcyjnego bielskiej spółki ARR, w związku z tym będzie to trzeci co do wielkości akcjonariusz - miasto Bielsko-Biała ma ponad 80 procent, na drugim miejscu jest Skarb Państwa - ponad 10 procent.

KSSE akcjonariuszem bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
KSSE akcjonariuszem bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego · fot. UM Bielsko-Biała


- Dziś dopełniliśmy wszystkich formalności. Zakup akcji będzie pokryty, dokonuje się za pieniądze, czyli to nie jest żaden aport, nieruchomość czy wymiana. W związku z tym można powiedzieć kolokwialnie - żywa gotówka płynie do spółki, która też zostanie przeznaczona na realizacje planów rozwojowych - mówił prezes Jeleń.

Głównym akcjonariuszem ARR S.A. pozostaje miasto. - Sprzedaż części akcji na pewno spowoduje ściślejszą współpracę agencji z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Obie spółki mają bardzo pokrewne profile działalności i cele, a dzisiejsza umowa pozwoli jeszcze bardziej ukierunkować je na rozwój przedsiębiorczości subregionu południowego województwa śląskiego - mówił reprezentujący miasto prezydent Jarosław Klimaszewski.

Zadania Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej koncentrują się na stymulowaniu i kreowaniu postaw przedsiębiorczych. W ramach tego obszaru realizowane są działania na rzecz wspierania i rozwoju konkurencyjności przedsiębiorstw oraz regionu.

Zakres usług oferowanych przez ARR S.A. jest szeroki i obejmuje m.in. promocję regionu i potencjału gospodarczego, usługi w ramach Bazy Usług Rozwojowych, prowadzenie Funduszu Zalążkowego Beskidzkiego Akceleratora Technologicznego, działalność konsultingową, szkoleniową, pozyskiwanie środków zewnętrznych, zarządzanie i obrót nieruchomościami, czy wynajem lokali użytkowych.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.