REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2022
  • 16 czerwca 2022
  • wyświetleń: 14966

Najstarszy w mieście sklep zoologiczny kończy działalność

W wakacje sklep zoologiczny przy ulicy Cyniarskiej 2 zostanie zlikwidowany. Jego właścicielka, pani Renata Rus, otrzymała wypowiedzenie umowy najmu. W ostatni dzień lipca zakończy się zatem 70-letnia historia najstarszego sklepu zoologicznego w Bielsku-Białej.

zoologiczny
Najstarszy w mieście sklep zoologiczny kończy działalność · fot. bielsko.info


Na początku powstania sklepu, czyli w czasach powojennych, pracowała w nim krewna mamy pani Renaty. W latach 60. sklep przejęła mama pani Renaty, a od 1980 roku obecna właścicielka prowadzi działalność sama.

W 2021 roku spotkaliśmy się z panią Renatą Rus w jej sklepie i nagraliśmy materiał z cyklu "Kultowe Bielsko". Wówczas w rozmowie z nami właścicielka sklepu miała nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto chciałby kontynuować w tym miejscu zoologiczny biznes. Myślała o wnuczce.Rzeczywistość zweryfikowała plany bielszczanki. Nowy właściciel kamienicy wypowiedział pani Renacie umowę najmu, gdyż chce kompleksowo wyremontować budynek.

- Jestem smuta i zarazem się cieszę, że właściciel kamienicy pomógł mi podjąć decyzję. Ja właściwie od 20 lat przymierzałam się do zamknięcia sklepu, bo interesy w tym miejscu były marne - ze względu na sprzedaż internetową, później pandemię, a teraz remonty - mówi pani Renata Rus.

Właścicielka sklepu dodaje, że w przyszłości, po zmianie charakteru placu Wojska Polskiego, takie małe biznesy, jak jej sklep, nie mają szans na przetrwanie w tej części miasta.

Sklep zoologiczny przy ulicy Cyniarskiej 2 zakończy działalność w sobotę 30 lipca.

zoologiczny
Najstarszy w mieście sklep zoologiczny kończy działalność · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.