REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2022
  • 7 czerwca 2022
  • wyświetleń: 20766

[FOTO] Ogromne straty po sobotnim pożarze domu w Jaworzu

Dziesięć zastępów straży pożarnej interweniowało w sobotę, 4 czerwca wieczorem w Jaworzu przy ulicy Cyprysowej. Palił się tam jeden z domów jednorodzinnych. Straty oszacowano na milion złotych.

Pożar domu jednorodzinnego w Jaworzu - 04.06.2022 · fot. sid / bielsko.info + nadesłane przez czytelnika


Zgłoszenie o pożarze dyżurny stanowiska kierowania otrzymał około godziny 22.55. W czasie rozpoznania stwierdzono rozwinięty pożar garażu, w którym znajdowały się dwa samochody osobowe - Mercedes i Mini, oraz ogień rozprzestrzeniający się na elewację budynku i dach. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem zastępów, co potwierdził właściciel.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca prowadzenia działań. W początkowej fazie akcji gaśniczej podjęto decyzję o wprowadzeniu jednej roty gaśniczej od części mieszkalnej budynku w celu obrony i ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru w tę stronę, druga rota gaśnicza udała się na tył budynku, gdzie płonęła elewacja wraz z urządzeniami technicznymi obiektu i więźbą dachową wraz z podbitką. Trzecia linia została skierowana w pomieszczenia garażowe.

Po przybyciu dodatkowych zastępów straży pożarnej przeprowadzono natarcie na garaż wraz z płonącymi samochodami oraz poprowadzono czwartą linię gaśniczą na dach budynku od strony frontu. W międzyczasie pogotowie gazowe i energetyczne odcięło media do budynku. Podczas działań zakręcono również zawór wody, ze względu na uszkodzenie instalacji hydraulicznej w wyniku pożaru. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania oraz do oddymiania pomieszczeń.

W następnej kolejności zdemontowano dachówki w różnych częściach dachu w celu znalezienia zarzewi ognia. Równolegle prowadzono prace rozbiórkowe na poddaszu, gdzie w wielu miejscach znajdywano i przelewano żarzące się elementy. Po całkowitym ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Po upewnieniu się, że zagrożenie zostało zlikwidowane zakończono działania i przekazano odpowiednie zalecenia właścicielowi.

Straty oszacowano na milion złotych, udał się uratować mienie o wartości 500 tysięcy złotych. Działania ratownicze zakończono około godziny 2.00.

mp, sid, ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.