bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2464

Złodzieje w natarciu. Skradziono elektronarzędzia i biżuterię

W ciągu ostatniego tygodnia na terenie Bielska-Białej doszło do kilku kradzieży z włamaniem do mieszkania. Pamiętajmy, że dłuższe domowe nieobecności spowodowane wyjazdem i wypoczynkiem sprzyjają złodziejom. Dlatego nie zapominajmy o tym, że najlepszym zabezpieczeniem naszych domów zawsze będzie dobry i uczynny sąsiad.

W ostatnim czasie nieustalony na chwilę obecną sprawca włamał się do remontowanej przy bielskiej ulicy Orkana kamienicy. Następnie z wnętrza skradł warte 1300 złotych elektronarzędzia. Z kolei w jednym z bloków na Osiedlu Złote Łany włamywacz sforsował wkładkę zamka drzwi wejściowych do mieszkania i skradł z jego wnętrza wartą tysiąc złotych biżuterię.

Policjanci apelują: nie dajmy szans włamywaczom! Przed wyjazdem na urlop poprośmy sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.

Pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu, zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.

Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.

- Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Choć zabezpieczenie może być kosztowne, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania! Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie - zwracają uwagę mundurowi.

- Pamiętaj! Nie ma lepszego zabezpieczenia Twojego mieszkania niż dobry sąsiad. Niech Cię nie irytuje, kiedy otwiera drzwi, gdy do Ciebie przychodzą goście. Możesz być pewna, że jeśli przyjdzie złodziej, sąsiad nie zapomni uchylić drzwi. Sama też interesuj się osobami obcymi będącymi na klatce schodowej np. zapytaj kogo szukają - radzą policjanci.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.