Wiadomości

  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 725

Sprawdzaj, kto do ciebie dzwonił z nieznanych numerów

Materiał partnera:

Też tak macie, że wasz telefon rozdzwania się nawet kilkanaście razy dziennie, a na ekranie pojawia się numer, którego nie znacie i którego nie ma w pamięci waszego telefonu? Zawsze zaczynamy się gorączkowo zastanawiać, kto to taki próbuje się z nami skontaktować. I przeważnie stawiamy na telemarketerów, którzy, chociaż czasami denerwują, są zupełnie nieszkodliwi. Nie chcielibyśmy jednak trafić na oszustów telekomunikacyjnych, więc korzystamy z możliwości, jakie dzisiaj mają dla nas strony internetowe i różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Chodzi o sprawdzanie nieznanych numerów, zanim odbierzemy albo oddzwonimy. Zobaczcie, jak to zrobić i dlaczego warto.

Sprawdzaj, kto do ciebie dzwonił z nieznanych numerów


Sprawdzaj numery - to proste!Zaczniemy może od kwestii najważniejszej: nieznane numery warto, a nawet trzeba, sprawdzać. Bo odbieranie wszystkich połączeń, jak leci, może być niebezpieczne. Tylko jak te numery sprawdzić? Na to są akurat dwa, bardzo proste, rozwiązania:

  • 1. Strona internetowa z numerami - na stronie internetowej, w określone miejsce, należy wpisać nieznany numer telefonu, a następnie przeszukać bazę. Dostajemy w odpowiedzi raport, który pokazuje nam opinie i oceny internautów, którzy spotkali się z danym numerem wcześniej i wiedzą, kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki. Tyle wystarczy, aby oszacować, czy odebranie telefonu jest bezpieczne, czy też nie. Stron, które się tym zajmują, jest w Internecie całe mnóstwo i można wyszukać je poprzez Google, a potem wybrać taką, która ma największą bazę, najwięcej funkcji albo po prostu odpowiada nam bardziej, w jakikolwiek inny sposób, niż reszta.
  • 2. Aplikacja do sprawdzania numerów - działa w tle, na bieżąco, kiedy tylko dzwoni telefon od razu pokazuje nam oceny internautów, które go dotyczą. Dzięki temu nie musimy na własną rękę szukać numeru i zaznajamiać się z opiniami, skoro od razu dostajemy informację, czy numer jest bezpieczny, czy też nie. Nie sprawdzi się to w przypadku nieodebranych połączeń i SMS-ów. Co wtedy? Sprawdź numer na dedykowanych do tego stronach, takich jak wymienione w punkcie 1.


Ale po co to wszystko?Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że oszuści telekomunikacyjni bardzo upodobali sobie fałszywe wiadomości SMS, puszczanie sygnałów by wymusić oddzwonienie, rozmowy telefoniczne w których podają się np. za policjantów lub pracowników banków. Potraficie z całą pewnością oszacować, kto znajduje się po drugiej stronie telefonu? Bo my nie. Dlatego korzystamy z tego, co ułatwia tę sprawę, a przy okazji broni nas przed nieuczciwymi praktykami.

Naprawdę warto sprawdzać nieznane numery, aby nie doszło do wykradania danych lub kradzieży naszych pieniędzy tylko dlatego, że jesteśmy ufni. Bezpieczeństwo przede wszystkim!