bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 953

8 osób poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę w rekach policjantów

Bielscy stróże prawa tylko w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali 8 osób poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę. Policjanci tropią poszukiwanych aż do skutku, dlatego też podkreślają, że "lepiej zgłosić się samemu - i to lepiej dla samych poszukiwanych".

policja, radiowóz
8 osób poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę w rekach policjantów · fot. Urząd Marszałkowski


Od piątku do niedzieli policjanci z bielskiego garnizonu policji zatrzymali aż 8 osób poszukiwanych. W piątek wieczorem stróże prawa z czechowickiego komisariatu zostali wezwani do kradzieży sklepowej na ulicę Legionów. 27-letni mieszkaniec powiatu bielskiego został przez ochronę przyłapany na kradzieży alkoholu. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym. To nie był jednak koniec jego kłopotów, bo po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, gdzie miał odbywać karę pozbawienia wolności.

W ten weekend na terenie miasta służbę pełnili także mundurowi z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Podczas legitymowania osób, wobec których podejmowali czynności służbowe, wpadło aż 3 poszukiwanych. 27-letni rekordzista miał do odbycia karę pół roku pozbawienia wolności, został doprowadzony do zakładu karnego zgodnie z dyspozycją poszukującego go bielskiego sądu rejonowego.

Równie na pół roku za kraty trafił poszukiwany przez pszczyński sąd rejonowy 42-latek, który nie mając nigdzie stałego miejsca zamieszkania, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wytropili go i zatrzymali w piątek wieczorem dzielnicowi z bielskiej „jedynki". Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

- Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki policji - podkreślają mundurowi z KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.