bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2011
  • wyświetleń: 3665

Ćwiczenia w centrum handlowym

Uzbrojony w pistolet maszynowy zamachowiec zaatakował klientów bielskiego centrum handlowo - rozrywkowego Gemini. Strzelał na oślep i ranił kilkadziesiąt osób. Przerażeni ludzie uciekali do wyjścia. Ranni padali na podsadzkę, przewracali się na schodach ruchomych. Na szczęście to tylko ćwiczenia służb ratowniczych. W akcji ratunkowej uczestniczyło blisko 150 policjantów.

policja
fot. KMP w Bielsku-Białej


policja
fot. KMP w Bielsku-Białej


policja
fot. KMP w Bielsku-Białej


Ćwiczenia celowo zaplanowano w czasie trwających w Szczyrku VI Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym, organizowanych przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Ćwiczenia na tak ogromną skalę po raz pierwszy w kraju przeprowadzono w centrum handlowo - rozrywkowym. Uczestniczyli w nich policjanci, strażacy, pracownicy pogotowia ratunkowego i służb ratunkowych.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń w zimową noc ostatni klienci robili weekendowe zakupy. Nagle radosny gwar przerwały strzały. Zamaskowany mężczyzna biegł, strzelając na oślep wzdłuż galerii sklepów na parterze centrum handlowego. Przerażeni ludzie uciekali do wyjścia. Ranni padali na posadzkę, przewracali się na schodach ruchomych. Słychać było krzyki, odgłosy szamotaniny, jęki rannych.

Ochrona sprawnie przeprowadziła ewakuację budynku. Wezwani na miejsce dramatycznych wydarzeń policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej szybko i skutecznie obezwładnili uzbrojonego szaleńca. Strażacy zabezpieczyli budynek do czasu przyjazdu ekip ratownictwa medycznego. Pędzące na sygnale karetki wjeżdżały na parking przed centrum. Ratownicy wkroczyli do akcji, dokonując selekcji rannych i udzielając im pierwszej pomocy.

ups / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.