bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2022
  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1346

Tegoroczna edycja Bielskiej Zadymki jazzowej rusza 20 czerwca!

Podczas tegorocznej 24. Bielskiej Zadymki Jazzowej - Lotos Jazz Festival jazz rozbrzmiewać będzie wysoko w górach i głęboko pod ziemią. Uczta dla miłośników tego gatunku muzyki będzie trwała od 20 do 26 czerwca, dlatego już dzisiaj warto poznać jej program i zaplanować sobie te dni.

Tegoroczna edycja Bielskiej Zadymki jazzowej rusza 20 czerwca!
Tegoroczna edycja Bielskiej Zadymki jazzowej rusza 20 czerwca! · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


25 maja w Cafe Zadymka mieszczącej się w Galerii Sfera odbyła się konferencja prasowa zapowiadające 24. Bielska Zadymkę Jazzową - Lotos Jazz Festival. Impreza w związku z niedawną pandemią zmieniła termin z zimowego na wczesnoletni. Zadymkowe koncerty rozpoczną się w poniedziałek 20 czerwca. Jazzowe sceny zaplanowano w Katowicach, Zabrzu i Bielsku-Białej.

- Ośmiodniowy festiwal rozpocznie finał konkursu w Sali Koncertowej Radia Katowice i koncertem Błota... w kopalni Guido, a zakończy darmowy występna Rynku w Bielsku-Białej City Bum Bum & Friends. W tym roku koncert na Szyndzielni zaplanowano na czwartek, 23 czerwca - wystąpią Hizbut Jam i Rodziewicz Quartet - a tradycyjną już Paradę Nowoorleańską - na 26 czerwca. Ten przemarsz w zeszłym roku cieszył się niezwykłym zainteresowanie i mamy nadzieję, ze już na stałe ma zagości na naszym festiwalu - mówił prezes Stowarzyszenia Sztuka Teatr Jerzy Batycki, główny organizator Zadymki.

W paradzie Bielska Orkiestra Dęta - formacja paradna poprowadzi kolorowy pochód od Ratusza poprzez Rondo Jazzu na Rynek.

Tegoroczna edycja Bielskiej Zadymki jazzowej rusza 20 czerwca!
Tegoroczna edycja Bielskiej Zadymki jazzowej rusza 20 czerwca! · fot. Lucek Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


- W imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego dziękujemy wam wszystkich, którzy od samego początku organizujecie ten festiwal. Ta wspaniała grupa zapaleńców z gorącym sercem mimo różnych przeciwności losu dba, by to zawsze była muzyka najwyższych lotów. Co sprawia, że nasze miasto jest rozpoznawalne i nie tylko w kraju, ale i na świecie kojarzy się z tym gatunkiem muzyki. W tym roku czeka nas dużo wrażeń i już nie mogę się doczekać koncertów - powiedział zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.

Jak podkreślali wielokrotnie podczas konferencji organizatorzy festiwalu, Zadymka ma połączyć nowoczesne formy jazzu z odwołaniem się do afrykańskich korzeni gatunku. Jedną z najjaśniejszych gwiazd Zadymki będzie Al di Meola Acoustic Trio, który wystąpi 24 czerwca.

- Tegoroczna edycja będzie okazją do zaprezentowania jazzowego dorobku świata, podążając od współczesności do afrykańskich korzeni tego stylu muzyki - stwierdził członek rady programowej festiwalu Piotr Damasiewicz.

Organizatorzy przedstawili szczegółowy plan festiwalu, który najaktualniejszy znajduje się na stronie: www.zadymka.pl/. Na finał zabrzmiała trąbka Piotra Damasiewicza.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.