bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2022
  • wyświetleń: 684

Artyści mogą starać się o stypendia. Termin mija 31 maja

Termin składania wniosków na stypendia Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki 2022 upływa 31 maja - przypomina Wydział Kultury i Promocji bielskiego Urzędu Miejskiego. Stypendia przyznawane są osobom zajmującym się twórczością artystyczną, opieką nad zabytkami lub upowszechnianiem kultury.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Ratusz
Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Ratusz · fot. UM Bielsko-Biała


Wnioski stypendialne składać mogą osoby fizyczne na realizację określonego przedsięwzięcia, jako:
a) stypendia twórcze, w następujących dziedzinach: literatura, sztuki plastyczne i wizualne, muzyka, taniec, teatr,
b) stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w następujących dziedzinach: animacja kulturalna, edukacja kulturalna, upowszechnianie dziedzictwa kulturowego miasta Bielska-Białej,
c) stypendia na przedsięwzięcia związane z opieką nad zabytkami.

Wysokość wypłacanego jednorazowo stypendium wynosi 6.000 zł.

Wnioski o stypendia można składać na adres: Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego.

Warunkiem udziału w naborze wniosków o przyznanie stypendiów jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku oraz podpisanego oświadczenia i klauzuli informacyjnej, które zostały zamieszczone na stronie urzędu bielsko-biala.pl/stypendia-w-dziedzinie-kultury-i-sztuki.

Dodatkowe informacje w sprawie stypendiów można uzyskać w Wydziale Kultury i Promocji pod numerem telefonu 33/491 14 75.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.