bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2022
  • wyświetleń: 1529

Oszuści zmodyfikowali metodę "na policjanta". Znów dają o sobie znać

W czwartek, 26 maja w Bielsku-Białej przypomnieli o sobie oszuści. Próbują wyłudzić pieniądze modyfikacją metody "na policjanta". Na szczęście nikt jak do tej pory nie dał się oszukać. Stróże prawa przestrzegają przed tą popularną metodą działania oszustów.

telefon, oszust, złodziej
Oszuści "zmodyfikowali" metodę na policjanta. Znów dają o sobie znać · fot. KPP Pszczyna


- Najpierw dzwoni mężczyzna podający się za kuriera, który jedzie doręczyć paczkę, a chwilę później jego wspólnik podający się policjanta z centralnego biura śledczego. Ten udający policjanta twierdzi, że rozpracowuje gang wyłudzający pieniądze, a kurier, który ma przyjechać to oszust. Fałszywy policjant próbuje nakłonić swoją ofiarę do przekazania gotówki. Na szczęście jak dotąd nie udało im się nikogo oszukać - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

- Przestrzegamy przed tą metodą działania przestępców. To jedna z modyfikacji popularnej metody wyłudzania pieniędzy. Przypominamy: policja nigdy nie informuje o prowadzonych tajnych śledztwach ani nie żąda przekazywania jej pieniędzy - dodają bielscy stróże prawa.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.