bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 maja 2022
  • wyświetleń: 140

Nowoczesne technologie klimatyzacyjne w przemyśle

Materiał partnera:

Prowadzenie własnego zakładu przemysłowego wiąże się z koniecznością instalacji wielu systemów, w trosce o zdrowie pracowników, bezpieczeństwo pracy jak również dbałość o zachowanie wymaganych standardów wielu, różnorodnych procesów produkcyjnych. W związku z tym niebagatelne znacznie odgrywa klimatyzacja przemysłowa. By cieszyć się jej maksymalną wydajnością, warto postawić na nowoczesne technologie, których cechą charakterystyczną jest niezawodność i wydajność. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Nowoczesne technologie klimatyzacyjne w przemyśle


Klimatyzacja przemysłowa i jej rolaKlimatyzacja przemysłowa jest to sieć powiązanych ze sobą uprzedzeń, których głównym zadaniem jest wymiana powietrza oraz jego regularne oczyszczanie z zanieczyszczeń. Instalacja klimatyzacji w wielu zakładach przemysłowych przynosi ogromne korzyści, zarówno na polu zdrowotnym, jak i finansowym. Kiedy postawimy na wysokiej klasy nowoczesną technologie klimatyzatorów działających na halach produkcyjnych, wówczas możemy liczyć na jak najlepszą wydajność, mnogości funkcji oraz trybów pracy oddanych do naszej dyspozycji. Klimatyzacja zadba także o prawidłowy poziom wilgotności, filtrację powietrza, spełnienie wymagań i norm zależnych od typu zakładu produkcyjnego- jednym słowem, niesie ona ze sobą ogromną paletę korzyści. Dzięki takim rozwiązaniom, wnętrza naszych zakładów produkcyjnych będą przepełnione świeżym powietrzem bez pyłów i zanieczyszczeń oraz temperaturą dopasowaną do warunków panujących na zewnątrz.

Klimatyzatory przemysłowe dedykowane są do hal produkcyjnych i przemysłowych, dużych pomieszczeń biurowo- usługowych oraz magazynów. Dzięki wybranym urządzeniom możemy mieć całkowitą kontrolę nad warunkami, jakie panują we wnętrzu naszych zakładów.

Nowoczesne technologie i ich charakterystykaNowoczesne technologie klimatyzacji przemysłowej przede wszystkim dopasowują się do indywidualnych, specyficznych potrzeb i preferencji każdego przedsiębiorstwa. Obecne technologie dążą do perfekcji, dbając o każdy najmniejszy szczegół, począwszy od etapu projektu, skończywszy na produkcji. Najnowsze urządzenia klimatyzacyjne kierują się trzema głównymi założeniami: optymalność, wszechstronność oraz efektywność.

Nowoczesna klimatyzacja przemysłowa opiera się na najwyższych wskaźnikach sprawności energetycznej. Regulacja wydajności urządzeń pozwala na zoptymalizowanie zużycia energii w jednostce czasu. Zespoły wentylatorowe, w które wyposażone zostały klimatyzatory przemysłowe najnowszej technologii, pozwalają na minimalizację strat energii, dzięki wyeliminowaniu napędu pasowego. Co więcej, działanie wentylatorów oparte jest na wirnikach z łopatkami zagiętymi do tyłu, które charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością mechaniczną. Nowoczesne klimatyzatory przemysłowe zapewniają ogromną rozpiętość temperatur. Na halach produkcyjnych możemy utrzymać -40°C ÷ 70°C. Obudowa klimatyzatorów jest bardzo trwała i wytrzymała, wykorzystuje nowoczesne technologie kompozytowe oraz panele pozbawione mostków termicznych. Urządzenia mogą pracować w środowisku o klasie korozyjności C4. Niebagatelną cechą nowoczesnych klimatyzatorów jest aspekt ekologiczny- nie wyzyskują one żadnego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Nowoczesne technologie klimatyzacyjne w przemyśle pozwalają na doskonałe dopasowanie do własnych potrzeb z zakresu obróbki powietrza, kosztów oraz poziomu hałasu. Wybierz modele stojące, leżące czy podwieszane, wieloblokowe czy monoblokowe, i ciesz się czystym powietrzem o właściwej wilgotności oraz temperaturze.