bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2022
  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1140

„Masakryczne dziury” na ul. Akademii Umiejętności

„Masakryczne dziury”, „niewyobrażalne koleiny”. Z takimi przeszkodami muszą się na co dzień parać mieszkańcy okolicy ulicy Akademii Umiejętności. Wkrótce doczekają się jednak naprawy nawierzchni.

Zbliża się remont kilometrowego odcinka ul. Akademii Umiejętności
„Masakryczne dziury” na ul. Akademii Umiejętności · fot. MZD Bielsko-Biała


Bielski radny Maksymilian Pryga skierował do władz miasta interpelację ws. „załatania masakrycznych dziur, wielkich wgłębień, olbrzymich pęknięć oraz niewyobrażalnych kolein na najpopularniejszej w mieście ulicy Akademii Umiejętności”.

- Zwracam się z prośbą, aby w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych po okresie zimowym uzupełnić dziury i wgłębienia na ulicy Akademii Umiejętności ze szczególnym uwzględnieniem odcinka od skrzyżowania z ulicą Majakowskiego, aż do skrzyżowania z ulicą Łagodną - zaapelował przedstawiciel mieszkańców. - Mam świadomość, że w sprawie szeroko rozumianego remontu ulicy Akademii Umiejętności napisałem tak wiele pism oraz interpelacji, że można opublikować już z tego małą książkę, ale wyrwy, dziury, wgłębienia i pęknięcia na tym odcinku są dramatyczne - nie owijał w bawełnę.

Jak podkreślił, ten rejom miasta to „nie jest to mała dzielnica domków jednorodzinnych tylko największe w mieście osiedle mieszkaniowe, gdzie w ciągu dnia przemieszcza się pełno samochodów”.

- Dlatego działając w imieniu mieszkańców, w oparciu o konkretne zgłoszenia i bezpośrednie obserwacje bardzo proszę o podjęcie stosownych działań interwencyjnych oraz zaradczych mimo tego, że wszyscy jednym głosem mówimy o gruntownym i kapitalnym remoncie ulicy w najbliższej perspektywie finansowej - napisał radny Pryga.

Jak w odpowiedzi na interpelację radnego poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej, wykonanie remontu wskazanego odcinka znajduje się na liście ulic do naprawy w ramach bieżącego utrzymania dróg. - Prace zostaną wykonane do końca czerwca bieżącego roku - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.