Wiadomości

  • 24 maja 2022
  • 25 maja 2022
  • wyświetleń: 14428

Pożar zrujnował ich wymarzony, nowy dom. Ruszyła zbiórka

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków na rzecz pogorzelców z Godziszki. Przypomnijmy, w minioną sobotę wieczorem pożar objął wiatę, dach oraz część elewacji budynku. Spłonął także samochód.

Duże straty po pożarze domu w Godziszcze. Ruszyła zbiórka
Duże straty po pożarze domu w Godziszcze. Ruszyła zbiórka · fot. zrzutka.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, do pożaru domu jednorodzinnego doszło w sobotę, 21 maja wieczorem w rejonie ulicy Bławatków w Godziszce. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym jednostki straży pożarnej z powiatów bielskiego oraz żywieckiego. Mieszkańcy budynku ewakuowali się z niego jeszcze przed przybyciem pierwszych jednostek straży pożarnej. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana wiata, dach oraz część elewacji budynku.

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków na rzecz rodziny, która ucierpiała w wyniku pożaru. - Miłość do Gór i pragnienie znalezienia swojego małego, pięknego miejsca na ziemi dodawały nam sił przez ostatnie kilka lat. Zdecydowaliśmy się pójść za głosem serca i przeprowadzić znad morza w Beskidy, do Godziszki koło Szczyrku. Z uporem walczyliśmy o spełnienie naszych marzeń. Mój mąż Wojtek miesiącami siedział na statku przedłużając kolejne kontrakty, ja pracowałam w trzech miejscach jednocześnie, zarazem ogarniając dzieci, mieszkanie i wszystkie codziennie sprawy - opisuje na stronie zrzutki pani Małgorzata.

- Nic nie przyszło nam łatwo - na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa, ogromne problemy ze sprzedażą mieszkania w Gdyni, trudności w uzyskaniu kredytu hipotecznego, karkołomna przeprowadzka na drugi koniec Polski, wreszcie szalejąca inflacja i drożyzna. Minione parę lat upłynęło nam pod hasłem „Jeszcze trochę musimy wytrzymać, jeszcze zaciśniemy zęby i damy radę, już niedługo będzie przepięknie”. Jak podczas wyprawy na ośmiotysięcznik w Himalajach - z mozołem zakładaliśmy kolejne obozy, robiąc krok w przód i za chwilę trzy kroki w tył. Wreszcie wytęskniona chwila radości, ostatnie kilka metrów do szczytu… i tragedia, której nie spodziewał się nikt - dodaje mieszkanka Godziszki.

Duże straty po pożarze domu w Godziszcze. Ruszyła zbiórka
Duże straty po pożarze domu w Godziszcze. Ruszyła zbiórka · fot. zrzutka.pl


W połowie maja wreszcie rozpoczęli przeprowadzkę do wymarzonego domku, w który włożyli mnóstwo pracy, serca i miłości. - Tak ogromnie cieszyły nas drobne rzeczy - jak choćby to, że wreszcie po raz pierwszy w życiu będziemy mieć nową ładną kuchnię i łazienkę. Mieliśmy wreszcie złapać oddech i zacząć cieszyć się życiem. Nie udało się. Wczesnym wieczorem 21 maja nasze plany i marzenia pochłonął ogień. Zamiast podziwiać zachód słońca nad górami, siedzieliśmy w trawie na polu tuląc synka i patrząc, jak płomienie zamieniają nasz nowiutki, niezamieszkany jeszcze dom w przerażająco smutną ruinę - relacjonuje pani Małgorzata.

- W ciągu kilku minut pożar dokonał straszliwych zniszczeń, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić. Straciliśmy również samochód - płonące auto próbował uratować Wojtek i całe szczęście, że nic złego Mu się nie stało. Budowa pochłonęła wszystkie nasze oszczędności, a rosnące z dnia na dzień ceny i raty kredytów dodatkowo utrudniają sytuację. Mieliśmy ubezpieczenie, ale po pierwsze tylko podstawowy wariant wymagany przez bank, po drugie sami wiecie, jak to jest z ubezpieczycielami - czeka nas ciężka walka, żeby dostać jakiekolwiek odszkodowanie a na takie, które faktycznie pokryje straty nie mamy raczej szans - stwierdza.

- Jest nam strasznie głupio i wstyd prosić o pomoc ale Przyjaciele przekonali nas, że w tak ekstremalnej sytuacji trzeba to zrobić. Prosimy więc bardzo - jeśli tylko możecie, to pomóżcie nam odbudować naszą przyszłość. Liczy się najdrobniejsza wpłata, w obecnej chwili każda złotówka nas ratuje. A może macie kogoś w województwie śląskim, kto mógłby nas wspomóc inaczej - na przykład poradą ubezpieczeniową, materiałami budowlanymi, zniżką na prace lub wykonaniem czegoś nieodpłatnie - to również będzie ogromnym wsparciem. Prosimy takie osoby o kontakt na adres mailowy pomocgodziszka@wp.pl - apeluje mieszkanka Godziszki.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.