Wiadomości
- 15 listopada 2012
- wyświetleń: 1884
Ukradli auto i żądali okupu
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież fiata ducato o wartości 60.000 złotych i żądanie okupu w zamian za zwrot skradzionego auta. Skradziony pojazd odzyskano. Za przestępstwo to zatrzymanym grozi teraz do 8 lat więzienia.
Samochód zniknął w zeszły piątek z ul. Boboli w Bielsku-Białej. W pojeździe zamontowane było urządzenie nawigacyjne, ale jak się okazało złodzieje bezpośrednio po dokonaniu kradzieży wyrzucili lokalizator z samochodu.
Kryminalni poszukiwali sprawców. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tą kradzieżą mogą mieć dwaj mieszkańcy Śląska w wieku 27 i 29 lat. Ustalono ponadto, że sprawcy skontaktowali się z właścicielem i żądali 15.000 zł w zamian za zwrot skradzionego auta.
Dzięki informacjom przekazanym przez śledczych, policjanci z drogówki namierzyli pojazd na obwodnicy Bielska-Białej. Zatrzymali dwóch rabusiów i odzyskali skradziony samochód. Dzielnicowi z komisariatu II odnaleźli także lokalizator, który sprawcy wyrzucili na trasie z Bielska-Białej do Cieszyna. Skradzione mienie zwrócono już właścicielowi.
Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu i żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy, za co grozi im do 8 lat za kratami. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne, a wobec młodszego dodatkowo poręczenie majątkowe.
Kryminalni poszukiwali sprawców. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tą kradzieżą mogą mieć dwaj mieszkańcy Śląska w wieku 27 i 29 lat. Ustalono ponadto, że sprawcy skontaktowali się z właścicielem i żądali 15.000 zł w zamian za zwrot skradzionego auta.
Dzięki informacjom przekazanym przez śledczych, policjanci z drogówki namierzyli pojazd na obwodnicy Bielska-Białej. Zatrzymali dwóch rabusiów i odzyskali skradziony samochód. Dzielnicowi z komisariatu II odnaleźli także lokalizator, który sprawcy wyrzucili na trasie z Bielska-Białej do Cieszyna. Skradzione mienie zwrócono już właścicielowi.
Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży pojazdu i żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy, za co grozi im do 8 lat za kratami. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne, a wobec młodszego dodatkowo poręczenie majątkowe.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









