bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 1173

W mieście brakuje ogólnodostępnej strzelnicy? Jest apel do władz miasta

Agresja Rosji na Ukrainę pokazała, jak ważna jest wiedza na temat umiejętności posługiwania się bronią palną. Jednak w Bielsku-Białej brakuje ogólnodostępnej strzelnicy, w której mieszkańcy mogliby poznać podstawy strzelectwa.

strzelnica
W mieście brakuje ogólnodostępnej strzelnicy? Jest apel do władz miasta · fot. Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com


W sprawie podjęcia działań zmierzających do wybudowania strzelnicy w Bielsku-Białej do władz miasta zaapelował radny Roman Matyja.

- 24 lutego świat wstrzymał oddech z przerażeniem obserwując agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Ta niczym nieuzasadniona, nikczemna napaść obudziła sumienia społeczeństw Europy, przypomniała słowa naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, że „wolność nie jest dana raz na zawsze...". Niemal cały świat pospieszył Ukrainie z pomocą. Polska od samego początku tego konfliktu jest na czele państw niosących pomoc, dając wyraz solidarności i człowieczeństwa naszego społeczeństwa. Bardzo ważną rolę w tym łańcuchu pomocy odgrywają polskie samorządy, a wśród również i nasze miasto, za co chciałbym władzą naszego miasta, wszystkim instytucjom, podmiotom i wolontariuszom bardzo podziękować - napisał radny w swej interpelacji.

Jak dodał, "wojna, która toczy się za naszą wschodnią granicą zmusiła cały naród do refleksji na temat bezpieczeństwa Polski oraz jak pokazują badania znacząco zwiększyła zainteresowanie społeczeństwa dostępem do broni palnej i umiejętnością jej obsługi".

- Wzrost zainteresowania strzelectwem jest także zauważalny w naszym mieście, co potwierdzają właściciele strzelnic i członkowie klubów strzeleckich. Niestety strzelectwo to drogi sport, na który przeważnie mogą sobie pozwolić ludzie zamożni. Właśnie, dlatego tak cenne społecznie zwłaszcza teraz są lokalnie działania pozwalające na rozwój strzelectwa i ułatwiające wszystkim chętnym możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu obsługi broni palnej - napisał Matyja.

I przypomniał, że w 2020 roku funkcjonowała w Bielsku-Białej Podbeskidzka Inicjatywa Strzelecka, która zgromadziła ponad 500 uczestników kursu podstawowej wiedzy o obsłudze broni palnej.

- Strzelectwo w tym również strzelectwo sportowe, to znakomita forma aktywizacji społecznej, tak bardzo potrzebnej bielszczanom, zwłaszcza młodzieży po erze COVID — 19. Ponadto, jak pokazują dotychczasowe doświadczenia strzelectwo znakomity sposób na aktywizację młodzieży, budowę więzi społecznych oraz promocję postaw pro obywatelskich - podkreślił przedstawiciel mieszkańców miasta.

Dlatego poprosił władze miasta o podjęcie działań zmierzających do wybudowania strzelnicy, na której wszyscy mieszkańcy mogliby zapoznać się z podstawami obsługi broni palnej.

Bielski Ratusz jeszcze do tej prośby się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.